SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY PDF Drukuj Email
niedziela, 28 września 2014 01:00

kurtyna_100Uczniowie naszego liceum mieli okazję po raz kolejny uczestniczyć w spektaklu teatru profilaktycznego ?KURTYNA? z Krakowa. Jak co roku w auli szkolnej w poniedziałek, 22 września zebrała się młodzież klas pierwszych wraz z nauczycielami, by obejrzeć ?Układ zamknięty?.

Spektakl opowiada historię nastoletniego Krzysztofa, który opiekuje się chorą psychicznie matką. Jego ojciec odsiaduje wyrok więzienia za stosowanie przemocy w rodzinie. Chłopiec cierpliwie znosi trudy dnia codziennego, poświęcając się troskliwie chorej matce. Zbieg okoliczności stawia tego młodego człowieka w sytuacji niecodziennej: staje się niesłusznie podejrzanym o zabójstwo i sprzedaż narkotyków. Zmagając się z trudną codziennością młody chłopak bezwiednie wchodzi w świat, którego do tej pory unikał. W kręgu jego znajomych pojawiają się ludzie, których życie jest tragiczną konsekwencją złych wyborów i braku odwagi w walce z własną słabością.

Scenariusz spektaklu z bezwzględną precyzją opisuje rzeczywistość, która może stać się realnością dla każdego zagubionego młodego człowieka.

Autor: Małgorzata Drop
Poprawiony: niedziela, 28 września 2014 09:32