TORUŃ - MIASTO PIERNIKÓW, KOPERNIKA I ASTRONOMII ... PDF Drukuj Email
niedziela, 02 listopada 2014 12:40

torun_100

Tradycyjnie, jak co roku w październiku, uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do obserwatorium astronomicznego w Piwnicach i planetarium w Toruniu.

Najpierw udaliśmy się do Piwnic pod Toruniem, gdzie znajduje się największe w Polsce Centrum Astronomii. Tam wysłuchaliśmy prelekcji pracowników naukowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, zobaczyliśmy teleskopy i radioteleskopy oraz zostaliśmy zapoznani z zasadami ich funkcjonowania.

Wczesnym popołudniem dotarliśmy do Torunia. Historię miasta oraz najbardziej znane jego zabytki poznaliśmy dzięki przewodnikom miejskim podczas spaceru. Na zakończenie pobytu udaliśmy się do planetarium, gdzie obejrzeliśmy seans ?Wirująca Ziemia?, który przybliżył nam miejsce Ziemi w Układzie Słonecznym.

W drodze do stolicy polskiej astronomii rozpoznawaliśmy formy rzeźby polodowcowej oraz uczyliśmy się interpretować krajobraz.

Wycieczka oprócz waloru edukacyjnego była również dobrą okazją do lepszego poznania się oraz integracji zespołów klasowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. Autorzy zdjęć: Milena Łasut /1A/ (ML),  Sandra Gramza /1C/ (SG) oraz  Monika Pawłowska /1D/ (MP).

Autor: Uczniowie klas pierwszych
Poprawiony: niedziela, 02 listopada 2014 13:43