IV MARATON CHEMICZNY - GNIEZNO PDF Drukuj Email
środa, 04 lutego 2015 23:35

pwsz_100

3 lutego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie już po raz czwarty odbył się Maraton Chemiczny, na którym naszą szkołę reprezentowała jedenastoosobowa grupa uczniów pod przewodnictwem nauczycielki chemii Cecylii Bojanowskiej. W Maratonie wzięło udział 92 uczestników z 12 szkół; m.in. z Gniezna, Mogilna, Trzemeszna, Śremu oraz Wrześni.

Nieprzypadkowo nazwa konkursu nawiązuje do maratonu. Uczestnicy musieli zmierzyć się z 42 zadaniami z chemii organicznej i nieorganicznej w czasie 195 minut. Każdy z naszych zawodników "dobiegł do mety" maratonu, a niektórym udało się nawet znaleźć bardzo blisko podium. Wśród wyróżnionych 10 laureatów aż trzech to uczniowie I LO w Wągrowcu. Aleksandra Kręzielewska (3C) zajęła IV miejsce, Grzegorz Kaszuba (2D) V miejsce, a Agnieszka Ryska (3C) VIII miejsce.

Maraton Chemiczny to nie tylko okazja do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Przy odrobinie szczęścia można także zaistnieć w lokalnych mediach, co udało się kilku z nas, złapanych przez reportera z lokalnego radia.

(Przyp. LD) Zobacz również krótką relację w TV GNIEZNO >>> kliknij.

Autor: Szymon Pełczyński
Poprawiony: środa, 04 lutego 2015 23:44