Najnowsza galeria

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

INFORMACJA O PROFILACH PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 marca 2019 00:00

PROFIL MATEMATYCZNO-FIZYCZNY
Jest to profil dla zainteresowanych przedmiotami ścisłymi i planujących w przyszłości studia uniwersyteckie (nauki ścisłe - matematyka, fizyka, kierunki inżynierskie) czy politechniczne (architektura, elektromechanika, automatyka i robotyka). Profil ten obejmuje zajęcia w wymiarze rozszerzonym z matematyki oraz z fizyki w trzy- lub czteroletnim cyklu kształcenia. Dodatkowo w ramach przedmiotu uzupełniającego będziesz się uczyć rysunku technicznego. Uzyskasz podstawy teoretyczne z matematyki i fizyki, a przede wszystkim nauczysz się twórczo i logicznie myśleć. Ten profil ułatwi Ci dalszą naukę w celu zdobycia wykształcenia, na które jest aktualnie największe zapotrzebowanie na rynku pracy. To właśnie absolwenci studiów technicznych, informatycznych i inżynierskich są poszukiwanymi specjalistami zarówno w kraju, jak i za granicą i ta tendencja jeszcze przez długie lata nie ulegnie zmianie.

PROFIL MATEMATYCZNO-GEOGRAFICZNY
Wybierając ten profil będziesz realizował w zakresie rozszerzonym zarówno matematykę jak i geografię. W ramach zajęć poszerzających przedmioty kierunkowe będziesz realizował ekonomię w praktyce, która pozwoli Ci nabyć umiejętności niezbędne do aktywnego wejścia na rynek pracy. W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 2B (o profilu ekonomicznym) w ramach zajęć z ekonomii w praktyce prowadzą kawiarenkę szkolną. Dobrze przygotujemy Cię do egzaminu maturalnego z geografii i matematyki, co umożliwi Ci podjęcie studiów na kierunkach zarówno przyrodniczych jak i ekonomicznych. Uczniowie, którzy wybierają ten profil, osiągają na maturze najlepsze w powiecie wyniki z przedmiotów kierunkowych, często porównywalne z wynikami najlepszych szkół poznańskich. Dzięki współpracy z Wydziałem Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM oraz Wydziałem Ekonomiczno-Społecznego Uniwersytetu Przyrodniczego bierzemy udział w wykładach i warsztatach, przez co rozbudzamy wśród uczniów pasje i ciekawość świata.

PROFIL BIOLOGICZNO-CHEMICZNY
Ucząc się w klasie o profilu biologiczno-chemicznym bez problemów przygotujesz się do zdania matury na poziomie rozszerzonym z biologii i chemii. Umożliwi ci to dostanie się na m. in. studia medyczne, rolnicze, na wydziałach biologii i chemii czy psychologii. Ułatwi drogę do otrzymania m.in. takich zawodów, jak lekarz, farmaceuta, stomatolog, ratownik medyczny, pielęgniarka, weterynarz, biotechnolog, biolog, chemik, technolog żywienia, kosmetolog oraz wielu innych. Uczniowie mają dostęp do zajęć pozalekcyjnych, biorą udział w projektach edukacyjnych, zajęciach na UAM oraz zajęciach laboratoryjnych w szkole. Osiągają sukcesy w konkursach przedmiotowych o zasięgu regionalnym oraz ogólnopolskim. Nie musisz bać się o swoją przyszłość, przy odrobinie wysiłku oraz pomocy nauczycieli osiągniesz sukces!

PROFIL HUMANISTYCZNY
To profil dla urodzonych humanistów, którzy planują studia uniwersyteckie i są zainteresowani takimi dziedzinami jak literatura, dziennikarstwo, film, filozofia, politologia i wiele innych. Wybierając ten profil będziesz się uczył języka polskiego, historii oraz wiedzy o społeczeństwie w zakresie rozszerzonym. Będziesz miał również okazję uczestniczyć w zajęciach dodatkowych m.in. prowadzonych przez pracowników Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, Wydziału Filologicznego oraz Katedry Filmu, Telewizji i Nowych Mediów UAM. Spotkasz się więc ze specjalistami, którzy pozwolą ci poznać specyfikę zawodu dziennikarza, filmoznawcy, czy też opowiedzą ci o literaturze, której nie omawia się w szkole. Ponadto, uczniowie tego profilu zajmują się prowadzeniem szkolnego bloga „OGÓLNIAK", prowadzą szkolną telewizję oraz biorą udział w projektach edukacyjnych takich jak „Wągrowiec – czas odnaleziony" czy turniejach debat oksfordzkich.

PROFIL OGÓLNY
Jest to profil łączący w sobie elementy profilu biologiczno-chemicznego i humanistycznego. Stąd, wybierając go będziesz się uczyć biologii, języka polskiego oraz wiedzy o społeczeństwie w zakresie rozszerzonym. Jest to profil dla osób, które interesują się zagadnieniami związanymi z pedagogiką i psychologią, a także tych, które nie są jeszcze zdecydowane co do kierunków kształcenia na studiach wyższych. Biologia jest przedmiotem najczęściej wybieranym na egzaminie maturalnym z puli przedmiotów dodatkowych, natomiast język polski jest przedmiotem obowiązkowym na maturze. Wybierając ten profil na pewno będziesz do matury przygotowany i zyskasz czas na dokonanie wyboru studiów wyższych.

Autor: Zespół ds rekrutacji   
Poprawiony: wtorek, 26 marca 2019 10:55
 
Copyright © 2012-2019 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.