XXV OLIMPIADA TEOLOGII KATOLICKIEJ PDF Drukuj Email
środa, 11 marca 2015 03:00

otk

W czwartek 5 marca troje uczniów naszej szkoły: Danuta Korbal (2C), Grzegorz Przesławski (2D) oraz Dominika Smyk (3C) wzięło udział w drugim etapie XXV Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem "Sakramenty uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła", który odbył się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie. Uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z 35 pytań o charakterze zamkniętym i otwartym. Pytania były skoncentrowane wokół sakramentu pokuty i pojednania oraz namaszczenia chorych. Niezbędna też była znajomość Pisma Świętego, nauczania Jana Pawła II, Benedykta XVI oraz opracowań historyczno-teologicznych.

Spośród 46 uczniów reprezentanci naszego liceum osiągnęli bardzo dobre wyniki. Grzegorz i Dominika uzyskali ponad 30 pkt. na 68 możliwych w trudnym i wymagającym teście. Natomiast Danuta zajęła 1 miejsce i awansowała do ogólnopolskiego finału olimpiady, który odbędzie się w dniach 16-18 kwietnia w Łomży. Gratulujemy Danucie, która po raz drugi będzie reprezentować nasze liceum oraz archidiecezję gnieźnieńską podczas teologicznych zmagań.

Autor: o. Bartłomiej Maziarka
Poprawiony: środa, 11 marca 2015 03:01