WYCIECZKA DO OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNEGO W POZNANIU PDF Drukuj Email
środa, 04 lutego 2015 01:00

logo lo

Dnia 03.02.2015r. odbyła się wycieczka do Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w której udział wzięli uczniowie klasy Ic oraz Id pod opieką pani profesor Ewy Narodowiec, pani profesor Małgorzaty Drop i pani profesor Kariny Jazgar.

Odjazd z parkingu przy kościele farnym pięknym i wygodnym autokarem nastąpił o godzinie 8:00.

Około 9:30 autobus zaparkował przy restauracji Mc Donald's na ulicy Grunwaldzkiej, skąd uczestnicy wycieczki ulicą Palacza dotarli pieszo na teren obserwatorium. Na miejscu klasa Ic udała się na wykład, połączony z prezentacją multimedialną, dotyczący zjawisk astronomicznych, mapy nieba i rodzajów ciał niebieskich. Realistyczne wizualizacje zostały zaprezentowane przy użyciu nowoczesnego oprogramowania. W tym czasie klasa Id miała okazję obejrzeć zabytkowy teleskop Karl Zeiss. Pracownik instytutu zaprezentował go grupie, opowiadając o jego funkcjonowaniu i historii a także przybliżył uczniom wygląd pracy astronoma. Następnie grupy zamieniły się. Podziękowawszy pracownikom obserwatorium za poświęcony czas grupa udała się na posiłek do restauracji, po którym powróciła do autokaru, który skierował się do Wągrowca.
Wycieczka zakończyła się powrotem do Wągrowca około godziny 14:00.

Autor: Marcin Kubale
Poprawiony: wtorek, 31 marca 2015 09:11