Insta.Ling

JĘZYKI OBCE PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 marca 2019 00:00

Zanim wybierzesz język obcy, którego chcesz się uczyć, przeczytaj!

Pomyśl przede wszystkim o swojej przyszłości!

1. Badania dowodzą, że posiadanie umiejętności językowych zwiększa szanse na otrzymanie lepszej pracy, gdyż przedsiębiorcy poszukują pracowników posługujących się kilkoma językami. Brak znajomości języków obcych przytaczany jest jako główna przeszkoda w podjęciu satysfakcjonującej pracy w kraju oraz za granicą. Zapoznaj się już dzisiaj z prognozami dotyczącymi zapotrzebowania na znajomość poszczególnych języków na rynkach pracy
    w kraju oraz za granicą.
  2. Umiejętność posługiwania się językami sprzyja kreatywności, otwartości, innowacyjności.
  3. Istnieje bogata oferta programów wspierających wielojęzyczność w Europie. Celem tych programów jest propagowanie nauki języków obcych i różnorodności językowej. Jednym z nich jest program: Uczenie się przez całe życie, na który składają m.in. wymiany międzynarodowe. W naszej szkole są to wymiany m. in. ze szkołami z Niemiec, Włoch, Anglii.
  4. Może jednym z kryteriów wyboru będą Twoje osobiste kontakty – rodzina lub znajomi mieszkający w danym kraju.
  5. Uczenie się języków obcych to długi proces. Wykorzystaj możliwości, jakie miałeś do tej pory i skorzystaj świadomie z oferty, jaką proponuje Ci nasza szkoła. W I LO oferujemy:
1x1
  • język angielski – jako kontynuacja (wiodący lub drugi).
  • język niemiecki – jako kontynuacja (wiodący lub drugi).
  • język francuski – nauczany od podstaw
  • język rosyjski – nauczany od podstaw
  1. Przychodząc do naszej szkoły wybierzesz 2 języki (wiodący i drugi), może się zdarzyć, ze względów organizacyjnych, że konieczna będzie zmiana twojego wyboru. Wtedy skontaktujemy się z tobą.

Dlaczego warto wybrać język niemiecki?

Język niemiecki jest:

• językiem ojczystym dla ok. 90 milionów ludzi na całym świecie
  • językiem ojczystym dla ok. 18% obywateli Unii Europejskiej
  • jest językiem innowacji technicznych oraz nowoczesnych technologii, jest ważnym językiem nauk ścisłych i humanistycznych
  • na pierwszym miejscu wśród języków używanych w Europie (j. angielski - ok. 13%)
  • nauka niemieckiego rozwija umiejętności analityczno-logicznego myślenia
  • bliskość Niemiec umożliwia łatwy kontakt z żywym językiem

Niemcy to kraj:

1x1
  • sceny teatralnej i muzycznej, muzeów oraz sztuki współczesnej, literatury, poetów, filozofów i pracy twórczej
  • z ogromnym rynkiem pracy dostępnym dla Polaków
  • najważniejszy partner handlowy Polski
  • dbający o wysoki poziom rozwoju nauki i inwestujący w badania
  • studia na niemieckich uczelniach są niedrogie w porównaniu ze studiami w innych krajach europejskich i oferują różnorodne programy kształcenia dla studentów obcokrajowców.
Autor: Zespół ds rekrutacji
Poprawiony: poniedziałek, 18 marca 2019 18:25