WYCIECZKA KLASY 2B PDF Drukuj Email
środa, 24 czerwca 2015 00:00

logo lo

Dnia 18 czerwca uczniowie klasy 2B wraz z opiekunami - pp. Kamillą Redosz i Danutą Żwikiewicz-Muszyńską udali się szynobusem na wycieczkę do Poznania.

Celem naszej wycieczki było odwiedzenie Muzeum Narodowego, gdzie pani przewodnik Marianna Szajkowska przeprowadziła dla nas lekcję muzealną, której temat brzmiał "Jak patrzeć na dzieło sztuki?". Przedstawione zostały nam cztery obrazy o różnej tematyce, powstałe w różnych epokach. Wspólnie z panią przewodnik dokonywaliśmy interpretacji dzieł. Poznaliśmy wiele przydatnych pojęć, dowiedzieliśmy się również, jakie są najważniejsze elementy, które powinniśmy zawrzeć w interpretacji. Nauczyliśmy się patrzeć na dzieło sztuki od ogółu do szczegółu. Lekcja ta okazała się być bardzo interesująca. Zdobyta wiedza z pewnością przyda nam się już w niedalekiej przyszłości na egzaminie maturalnym.

Następnie udaliśmy się wspólnie do Multikina w Starym Browarze. Część klasy wybrała się na film "Jurassic World", będący kontynuacją Parku Jurajskiego. Pozostali uczniowie obejrzeli amerykański melodramat "Wiek Adaline".

Po udanych seansach cała klasa zadowolona wróciła do Wągrowca.

Autor: Anika Każmierczak /2B/
Poprawiony: środa, 24 czerwca 2015 00:10