WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI - PODZIĘKOWANIA PDF Drukuj Email
piątek, 10 marca 2017 01:00

graj muzyka 2017

Miło mi poinformować, iż w ostatnim czasie skarbonki akcji Wyślij pączka do Afryki zostały zasilone przez dodatkowe wpłaty. Tym samym zebraliśmy 830,03 złotych.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Osobne podziękowania przesyłają również ojcowie Kapucyni i ich podopieczni.

Poprawiony: środa, 08 marca 2017 14:50

WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI PDF Drukuj Email
środa, 22 lutego 2017 17:30

graj muzyka 2017

W TŁUSTY CZWARTEK „wysyłamy pączka do Afryki”.

Sprzedaż prowadzona przez SK PCK rozpocznie się od dużej przerwy przy siłowni.

Pamiętajcie: Wspierając tę akcję ZAMIAST BRZUCHA UROŚNIE WAM SERCE.

plakat paczek 2017

Poprawiony: środa, 22 lutego 2017 17:31

STROIKI NA GROBY PDF Drukuj Email
wtorek, 01 listopada 2016 20:47

skpck 100W czwartek, 27 października w świetlicy szkolnej, a później w sekretariacie zapachniało świerkiem. Stało się to za sprawą dziewcząt ze Szkolnego Koła PCK, które pod bacznym okiem p. Małgorzaty Wojnowskiej przygotowały wiązanki/stroiki na groby Powstańców Wielkopolskich - patrona szkoły oraz zamarłych nauczycieli I LO. Na cmentarze zanieśli je uczniowie klasy 1D i 2D (wraz z wychowawcami p. Sylwią Górską i Tomaszem Dolatą - przyp. admin), którzy również posprzątali groby przed uroczystością Wszystkich Świętych. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za pomoc!

Poprawiony: wtorek, 01 listopada 2016 21:48

TRENING CZYNI MISTRZA PDF Drukuj Email
wtorek, 01 listopada 2016 20:46

logo lo

„Trening czyni mistrza.” To przysłowie przyświecało p. Monice Jankowskiej i uczniom z klasy 1C, którzy w ramach przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa doskonalili swoje umiejętności w wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dzięki współpracy z KPPSP gościliśmy na lekcjach mł. ogniomistrza pana Artura Adamczaka (Powiatowego Koordynatora Ratownictwa Medycznego Państwowej Straży Pożarnej), który nie tylko udostępnił nam fantomy i defibrylatory, ale także bacznie obserwował i kontrolował sposób ich użycia , odpowiadał na nasze pytania i rozwiał nasze wątpliwości. Dziękujemy.

Poprawiony: środa, 02 listopada 2016 14:33

PRÓBA BICIA REKORDU GUINNESSA W RKO - FOTOGALERIA PDF Drukuj Email
wtorek, 01 listopada 2016 20:45

Poprawiony: niedziela, 06 listopada 2016 12:05

XXV REJONOWE MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY PCK W PILE PDF Drukuj Email
Autor: Marika Dolińska- wiceprzewodnicząca SK PCK
niedziela, 15 maja 2016 11:33

skpck 100Dnia 21 kwietnia reprezentanci naszej szkoły wraz z opiekunem SK PCK p. Moniką Jankowską uczestniczyli w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy w Pile. Wszyscy uczestnicy (11 zespołów) musieli napisać niełatwy test z wiedzy, a następnie przystąpić do działań praktycznych. Na terenie kampusu Wyższej Szkoły Zawodowej czekały na nich cztery pozorowane scenki, nawiązujące tematyką do najczęściej spotykanych wypadków w życiu codziennym. Uczestnicy musieli reagować odpowiednio do danej sytuacji, a sposób reakcji i jakość wykonania oceniane były przez sędziów.

Najbardziej podobała mi się scenka, w której mężczyzna przeciął sobie dłoń podczas koszenia trawy i lała się krew (oczywiście sztuczna), a uczestnicy musieli bardzo szybko i precyzyjnie zadziałać. Przy tej scence duże brawa należą się pozorantom za ich wybitną grę aktorską - lamentujący poszkodowany i panikujący kolega.

Jak na debiutantów Mistrzostw wypadliśmy nieźle, zajęliśmy ósme miejsce. Dzięki uczestnictwu w tych zawodach dowiedzieliśmy się wielu ciekawych i przydatnych informacji z zakresu pierwszej pomocy i zdobyliśmy nowe doświadczenie, które zamierzamy wykorzystać w następnych latach.

Wszystkie zdjęcia dostępne są w galerii (kliknij)

Poprawiony: niedziela, 15 maja 2016 15:35

Copyright © 2012-2017 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.