niedziela,,

WOLONTARIUSZE NA DEN PDF Drukuj Email
Autor: Maciej Surdyk /2D/
niedziela, 17 października 2021 19:25

skpck 100Własnoręcznie wykonane papierowe koszyczki z wymalowanymi kolorowymi kwiatami, trafią w najbliższym czasie do emerytowanych pracowników szkoły z okazji DEN. Wolontariusze SKW i PCK dzielnie poradzili sobie z zadaniem pod okiem pani profesor Małgorzaty Wojnowskiej i ogromnej pomocy pani sekretarz szkoły - Agnieszki Grzechowiak. W koszyczku oprócz słodyczy, które sprawią, że jesienny wieczór stanie się o wiele przyjemniejszy, znajdują się także życzenia od całej społeczności szkolnej, mające wywołać szeroki uśmiech na twarzy.

Poprawiony: niedziela, 17 października 2021 19:25

SPRZĄTANIE LASU PDF Drukuj Email
niedziela, 17 października 2021 19:15

skpck 100Mimo dość rześkiego poranka o godzinie 9:00 przy ulicy Brzozowej, niedaleko hospicjum, gdzie znajdowało się miejsce zbiórki pojawiło się około 50 osób. Frekwencja bardzo pozytywnie zaskoczyła organizatorów akcji, którzy zapewnili wszystkim uczestnikom rękawiczki i worki na śmieci. Ochotnicy zostali podzieleni na trzy grupy - jedna udała się w kierunku parkingu przy hali OSiR, druga - w głąb lasu, dochodząc do Grobowca Keglów trzecia zaś wzdłuż ulicy Brzozowej w stronę ul. Kcyńskiej. To właśnie te rejony lasu dookoła Wągrowca były najbardziej zaśmiecone. Na sobotnim sprzątaniu lasu (9.10.2021) nie zabrakło przedstawicieli z I LO. Trzy wolontariuszki ze SKW i PCK z I LO wraz z opiekunką p. Moniką Jankowską włączyły się w akcję zorganizowaną przez Nadleśnictwo Durowo. Ilości worków z zebranymi śmieciami mówi sama za siebie. Po dwóch godzinach pracy, wszyscy spotkali się w Ośrodku Edukacji Leśnej, gdzie czekał już ciepły poczęstunek.

Pamiętajmy, że lasy to nasze wspólne dobro i zróbmy wszystko, by nie było potrzeby organizowania takich akcji.

Poprawiony: niedziela, 17 października 2021 19:18

„WIELKANOCNY KOSZYCZEK" PDF Drukuj Email
wtorek, 20 kwietnia 2021 00:00

skpck 100

SK PCK działa mimo pandemii. Tym razem przed świętami wielkanocnymi nasi wspaniali wolontariusze pod opieką p. Małgorzaty Wojnowskiej wykonali własnoręcznie w świetlicy dla emerytowanych pracowników naszej szkoły „Wielkanocne Koszyczki", które również osobiście doręczyli do zainteresowanych. Nie zapomnieliśmy też o emerytach mieszkających gdzieś dalej. Do nich wysłane zostały kartki świąteczne z życzeniami. Dzięki zaangażowaniu młodzieży dla wielu osób święta były radośniejsze. Dziękujemy!

Poprawiony: wtorek, 20 kwietnia 2021 17:51

KARTKI ŚWIĄTECZNE PDF Drukuj Email
niedziela, 20 grudnia 2020 00:00

skpck 100

Przepiękne kartki z życzeniami świątecznymi trafią w najbliższych dniach do emerytowanych pracowników naszej szkoły. Przygotowali je nasi zdolni uczniowie: Anna Ewertowska (3b), Mikołaj Durak (1a), Wiktoria Czerwińska (1e), Maja Włodarczyk (1e), Liliana Marciniak (2c), Natalia Nowakowska (2c), Paula Kruś (2c), Daria Kwaśna (2c), Marcel Kurek (2c), Dominika Lochyńska (2c), Filip Agaciński (2c), a Dominika, Filip i Marcel pod bacznym okiem p. Małgorzaty Wojnowskiej i ogromnej pomocy pani sekretarz szkoły Agnieszki Grzechowiak wypełnili życzeniami.

Wesołych Świąt!

Poprawiony: wtorek, 20 kwietnia 2021 18:05

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PDF Drukuj Email
wtorek, 04 czerwca 2019 01:00

pck_100

Z okazji ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA, w poniedziałek 27 maja, w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu odbyła się uroczystość, podczas której grono osób nagrodzonych zostało złotymi, srebrnymi i brązowymi odznakami: za współpracę z wągrowieckim kołem PCK. Z naszej szkoły brązową odznaką zostały wyróżnione p. Monika Jankowska oraz p. Anita Różak.

Słowa uznania za duże zaangażowanie w działalność wągrowieckiego PCK wyraził Starosta Wągrowiecki - Tomasz Kranc. Uczniom naszej szkoły, za oddaną krew  w roku szkolnym 2018/2019 oraz za realizację programu edukacyjnego ?Super wiewiórka - przyjaciółka Oli i Kuby? dla dzieci przedszkolnych i początkowych klas szkoły podstawowej podziękował również Prezes PCK w Wągrowcu Jan Maćkowiak.

PCK 2019 Anita

PCK 2019 Monika

PCK 2019 nagroda

Poprawiony: wtorek, 20 kwietnia 2021 17:38

ZOSTAŃ DAWCĄ DARU ŻYCIA PDF Drukuj Email
czwartek, 14 grudnia 2017 19:37

pck_100

4 grudnia 2017r. grupa uczniów z klasy 3C odwiedziła PUNKT KRWIODAWSTWA. Po przejściu weryfikujących badań oddali krew, stając się tym samym HONOROWYMI DAWCAMI KRWI.

Zachęcamy do dalszego dzielenia się tym bezcennym lekiem jakim jest KREW.

Zobacz wszystkie zdjęcia >>>

Poprawiony: wtorek, 20 kwietnia 2021 17:39

Copyright © 2012-2021 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.