poniedziałek,,

WARSZTATY JĘZYKA ANGIELSKIEGO PDF Drukuj Email
wtorek, 05 listopada 2013 00:51

Warsztaty 2017 01?Wiedzy nabywa się czytając książki, lecz wiedzę najpotrzebniejszą - znajomość świata - zdobywa się czytając w żywych ludziach i studiując ich wszystkie wydania" - Philip Stanhope
Dnia 16. marca 2017r uczniowie klas pierwszych wraz z Panią Profesor Ewą Bartkowiak oraz Panem Dyrektorem Cezarym Szypulskim, mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach kulturowo-językowych, prowadzonych przez niesamowitego Irlandczyka Richiego Mullaneya. Wykład odbywał się w poznańskim hotelu Topaz. Dwugodzinne wykłady prowadzone w języku angielskim zostały podzielone na dwie części - Traditional Ireland oraz St. Patrick's Ceili Dancing. Dopełnieniem charyzmatycznego wykładu była prezentacja multimedialna przedstawiająca omawiane tematy.

Traditional Ireland
W tej części uczniowie zostali zapoznani z historią Irlandii, jak ona powstała, jakie były oraz są jej granice, kim tak naprawdę była osoba charakteryzująca ten kraj - Święty Patryk wraz z zieloną koniczynką. Wszystko zostało przedstawione w bardzo interesujący, nietuzinkowy sposób. W głowach naszych wychowanków na pewno pozostały nie tylko zagadnienia dotyczące wątków historycznych. Młody, entuzjastyczny Irlandczyk wgłębił ich w tradycyjne dania Zielonej Wyspy. Zdjęcia przedstawiające posiłki, a w szczególności niebotyczne śniadanie, wywołały zapewne głód wśród naszych uczniów. Po jedzeniu czas na picie! Klasztorniakom również nie zabrakło zaspokojenia swojej wiedzy na temat tamtejszych napojów wysoko procentowych - wielką ciekawość wzbudziło piwo Guinness oraz sposób jego przyrządzania. Richie nauczył ich także mówić po irlandzku.

St. Patrick's Ceili Dancing
Po części wykładowej nadszedł czas na trochę ruchu. Pan Mullaney nauczył słuchających tańca irlandzkiego, który jest corocznie przedstawiany na Święcie Patryka, które przypada na 17. marca. Nie brakowało tutaj zabawy oraz śmiechu (patrz zdjęcia i filmy).

Po niesamowitych warsztatach młodzież udała się na posiłek. W drodze powrotnej został przeprowadzony konkurs dotyczący Zielonej Wyspy. Nagrody zostały wręczone najlepszej trójce oraz najbardziej aktywnej osobie na zajęciach i najładniej tańczącej parze.

Autor: Wiktoria Marglarczyk
Poprawiony: środa, 12 kwietnia 2017 19:01