poniedziałek,,

SEJMIK MŁODZIEŻY WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO 2017 PDF Drukuj Email
wtorek, 13 czerwca 2017 09:47

Logo ILO

7 czerwca br. odbył sie po raz pierwszy Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. Powiat wągrowiecki reprezentowali Marcin Batura oraz Mateusz Zych ? uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu. Młodzież z województwa wielkopolskiego spotkała się w Urzędzie Marszałkowskim z inicjatywy Przewodniczącej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego p. Zofii Szalczyk. Spotkanie uświetnili swoją obecnością m.in. Przewodnicząca SWW, p. Marek Woźniak ? Marszałek WW, radni SW oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionego landu ? Hesji. Młodzież miała okazję poznać strukturę samorządu wojewódzkiego, jego zadania i rolę w rozwoju regionu - dzięki wystąpieniom pani Przewodniczącej Zofii Szalczyk i pana Marszałka Marka Woźniaka. Mogli również wysłuchać krótkiego wystąpienia Petera von Unruh ? przedstawiciela Hesji, który mówił o tożsamości lokalnej jako podstawie budowania wspólnoty w Europie oraz o istocie dialogu międzypokoleniowego.

W tym dniu wyjątkowej sesji przewodniczył uczeń naszego liceum ? Mateusz Zych, który został wybrany na to stanowisko większością głosów przez młodych radnych. Ponadto uczniowie ILO zasiedli do pracy w Komisji Kultury oraz Komisji Edukacji i Rodziny (tego dnia pracowały również Komisja Przedsiębiorczości i Komisja Środowiska). Wynikiem współpracy w ramach komisji była podjęta przez młodych radnych uchwała, która oficjalnie została przekazana Przewodniczącej SWW i za jej pośrednictwem wielkopolskim radnym.

Autor: Joanna Szymkowiak
Poprawiony: wtorek, 13 czerwca 2017 09:47