sobota,,

ILO - Minecraft

ILO-Minecraft

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

RODO (GDPR)

RODO

KONKURS RECYTATORSKI POD HASŁEM ?STANISŁAW PRZYBYSZEWSKI I POECI POLSKIEGO MODERNIZMU" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 września 2017 22:29
logotyp ogolniaklogo lo

Wągrowiec, 4 września 2017 r.

Szanowni Państwo!

Stanisław Przybyszewski ? prozaik, poeta, dramaturg, krytyk i eseista, programowy przywódca Młodej Polski ? był jednym z najznamienitszych absolwentów ówczesnego Królewskiego Gimnazjum Klasycznego, którego najlepsze tradycje kontynuuje I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu. Świadectwo dojrzałości zdobył w murach tej szkoły wiosną 1889 roku, po czym ruszył w świat, by sławić Wągrowiec i Polskę.

Z okazji zbliżającej się wielkimi krokami 90. rocznicy jego śmierci, która przypada 23 listopada 2017 roku, mamy zaszczyt zaprosić Państwa uczniów do udziału w organizowanym przez Wągrowieckie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne im. Stanisława Przybyszewskiego oraz I Liceum Ogólnokształcące Konkursie Recytatorskim pod hasłem ?Stanisław Przybyszewski i poeci polskiego modernizmu".

W załączniku przesyłamy regulamin Konkursu (w którym znajdą Państwo najważniejsze informacje) wraz z kartą zgłoszenia, jak również ? dla ułatwienia poszukiwań ? wybór bibliografii najważniejszych poetów młodopolskich. W przypadku napotkania trudności w dostępie do twórczości Stanisława Przybyszewskiego możemy ? na Państwa prośbę ? przesłać pliki pocztą elektroniczną (w takim razie prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy z I LO).

Liczymy na Państwa zainteresowanie konkursem.

Z wyrazami szacunku!

 

  Dyrektor I LO / Wiceprezes Zarządu Prezes Zarządu
  Cezary Szypulski Jerzy Mianowski

Materiały do pobrania: regulamin, karta zgłoszenia, bibliografia >>>

Autor: Sebastian Chosiński   
Poprawiony: poniedziałek, 11 września 2017 22:32
 
Copyright © 2012-2024 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.