sobota,,

ILO - Minecraft

ILO-Minecraft

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

RODO (GDPR)

RODO

NARODOWE CZYTANIE "WESELA" STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO PDF Drukuj Email
niedziela, 24 września 2017 13:43

Narodowe czytanie Wesela 2017

Dnia 21 września społeczność naszej szkoły włączyła się do Narodowego Czytania "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego, wielkiego dramaturga, poety, malarza, grafika, architekta. Jest to przedsięwzięcie, nad którym patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Uczniowie wszystkich klas mieli okazję wysłuchać, wcześniej przygotowane przez kolegów i koleżanki, fragmenty dramatu. Pani Anita Różak przypomniała ideę Narodowego Czytania a Konrad Racławski /3A/ przeczytał list Prezydenta RP. Następnie pan dyrektor Cezary Szypulski zaprezentował wprowadzenie do dramatu, tworząc nastrój panujący w bronowickiej chacie. Nie zabrakło wicedyrektora Macieja Patelskiego, który także włączył się do akcji czytania ?Wesela". Kolejne fragmenty czytali uczniowie:

KLASA 1A: Dejma AleksandraWiniecki RadekWłodarczyk BartoszŻarnowska Weronika

KLASA 1C: Kukla MateuszBroniecka SandraDobrogojska Pola

KLASA 1D: Nowak MaciejLitkowiec SandraWoźniak MichałHak SaraFrankowska KarolinaWachowiak NicoleŁapa Mikołaj

KLASA 2A: Pawlicki Mateusz, Rożnowska OliwiaUrbańczyk PascalRoth Małgorzata

KLASA 2B: Zych MateuszDereżyńska Julia

KLASA 3C: Ciemna EwelinaDziel Dariusz

KLASA 3D: Hudzińska Zuzanna - uczennicy towarzyszył wychowawca p. Tomasz Dolata.

W auli przygotowano wystawę reprodukcji obrazów Wyspiańskiego, natomiast sama aula stylizowana była na bronowicką chatę, w której miały miejsce niezwykłe wydarzenia. Nie zabrakło symboli, które przypominały zebranym o nadziei Polaków XIX wieku na odrodzenie Polski i jednocześnie ukazywały jak łatwo zaprzepaścić szansę na wolność narodu.

?Kajsim zabył złoty róg,
u rozstajnych może dróg,
copke strasny wicher zwiał
bez tom wieche z pawich piór;
żebym chocia róg ten miał -
ostał mi sie ino sznur"

Nad przebiegiem i organizacją czuwał zespół nauczycieli: p.p. Anita Różak, Małgorzata Wojnowska, Małgorzata Dolata. Pomocy w przygotowaniu dekoracji udzielili p.p. Maciej Patelski i Tomasz Dolata.

Foto: Piotr Seemann, Karol Malec /3D/, Tomasz Dolata. Zobacz wszystkie >>>

Autor: Małgorzata Dolata   
Poprawiony: niedziela, 24 września 2017 14:08
 
Copyright © 2012-2024 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.