sobota,,

ILO - Minecraft

ILO-Minecraft

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

RODO (GDPR)

RODO

WYCIECZKA DO TORUNIA PDF Drukuj Email
czwartek, 19 października 2017 00:00

torun_100

W czwartek, 5 października wszyscy uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami wybrali się do Torunia - jednego z najpiękniejszych miast Polski.
Zanim jednak dotarliśmy do stolicy astronomii zatrzymaliśmy się w Piwnicach. W Obserwatorium Astronomicznym UMK mieliśmy okazję zobaczyć największy w Polsce, 32-metrowy radioteleskop oraz wypożyczony z Harvard College Observatory astrograf Drapera. Wczesnym popołudniem dotarliśmy do planetarium w Toruniu, w którym obejrzeliśmy seans "Wirująca Ziemia". Przypomnieliśmy sobie jakie ruchy wykonuje nasza planeta oraz jakie są ich konsekwencje. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych zwiedziliśmy także miasto. Wsłuchując się w pasjonujące opowieści przewodników poznaliśmy jego historię oraz najważniejsze zabytki.

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć w galerii. Autorzy zdjęć:

Julia Wojciechowska /1B/


Marysia Stachowiak /1B/

Autor: Julia Kwapińska /1D/   
Poprawiony: czwartek, 19 października 2017 21:29
 
Copyright © 2012-2024 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.