sobota,,

ILO - Minecraft

ILO-Minecraft

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

RODO (GDPR)

RODO

WARSZTATY JĘZYKA ANGIELSKIEGO PDF Drukuj Email
wtorek, 21 listopada 2017 00:00

Warsztaty 2017 2 1Dnia 9 listopada uczniowie naszej szkoły pod opieką pani profesor Ewy Bartkowiak oraz pani profesor Kariny Jazgar pojechali na warsztaty z języka angielskiego do Collegium da Vinci w Poznaniu.

Część pierwsza spotkania pt. "St. Andrew's Day Ceilidh" dotyczyła tradycji związanych z dniem św. Andrzeja. Prowadzący zajęcia, Richie Mullaney, nauczył nas trzech tańców znanych szczególnie w Szkocji. Zabawa była wyśmienita, ale bardzo męcząca, więc zrobiliśmy 10 minut przerwy na odpoczynek i wspólne zdjęcia, a następnie rozpoczęliśmy część drugą spotkania - "British Festivals and Traditions". Mieliśmy okazję poznać najpopularniejsze święta i festiwale obchodzone w Wielkiej Brytanii m.in. Hogmanay, Beltane, Guy Fawkes day, Cheese rolling, Maypole dancing i Morris Dancing. Każdy z nich posiada interesującą historię, np. Guy Fawkes day jest obchodzony w każdą rocznicę wykrycia spisku przeciwko angielskiej monarchii i próbie wysadzenia parlamentu , a przez Cheese rolling ( czyli wyścig w toczeniu sera po stromym wzgórzu) każdego roku do szpitali trafia około 60% zawodników.

W nagrodę za aktywne uczestnictwo mogliśmy otrzymać oryginalne "Kroovki" pana Richiego, które naprawdę wybornie smakowały. Następnym punktem wyjazdu był szybki obiad w centrum handlowym "Malta", a ok. godziny 15 wróciliśmy do Wągrowca. Zapraszam do obejrzenia zdjęć i filmów warsztatów nagranych przez panią Ewę Bartkowiak (zobacz zdjęcia i filmy).

Autor: Patrycja Chojnacka /1B/   
Poprawiony: wtorek, 28 listopada 2017 18:38
 
Copyright © 2012-2024 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.