niedziela,,

ILO - Minecraft

ILO-Minecraft

Najnowsza galeria

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

PRZYSTAŃ W SIECI PDF Drukuj Email
wtorek, 07 września 2021 00:00

logo_lo_w

W minionym roku szkolnym w I Liceum Ogólnokształcącym w Wągrowcu realizowany był projekt edukacyjny „Przystań w sieci".

Powstał on z inicjatywy Facebooka, Państwowego Instytutu Badawczego NASK oraz UNICEF Polska i adresowany był do nauczycieli pracujących z młodzieżą w wieku od 13 roku życia, a także do samej młodzieży poszukującej informacji oraz rozwiązań dotyczących odpowiedzialnego korzystania z Internetu, ochrony własnego wizerunku w sieci oraz krytycznego podejścia do zamieszczanych treści.

W ramach projektu udostępniono wszystkim uczestniczącym w nim nauczycielom specjalnie zaprojektowaną platformę e-learningową, dzięki której mogli poszerzyć swoją wiedzę w obszarach związanych z bezpieczeństwem online. Na platformie znajdowały się kursy e-learningowe, stworzone zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Kursy dla uczniów dostosowane były do konkretnych grup wiekowych. Projekt został zainaugurowany 20 października 2020 r. i był on realizowany przez cały bieżący rok szkolny.

Realizowany w naszej szkole projekt „Przystań w sieci" wpisywał się w cele polityki oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej na rok szkolny 2020/2021, których jednym z priorytetów było „wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość i bezpieczne oraz efektywne korzystanie z narzędzi cyfrowych". Projekt był objęty Patronatem Honorowym Prezesa Rady Ministrów.

Za zaangażowanie w udział w projekcie oraz przedstawienie sprawozdania z działań szkoła otrzymała Certyfikat Szkoły Promującej Świadome Korzystanie z Internetu.

 Przystan w sieci dyplom 21

Autor: Maciej Patelski   
Poprawiony: wtorek, 07 września 2021 14:38
 
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 PDF Drukuj Email
niedziela, 05 września 2021 00:00

logo_lo_w

1 września powitaliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. Czas wakacji minął bardzo szybko. Prowadzący uroczystość Katarzyna Zych i Jakub Serwatka przypomnieli wszystkim zebranym, że 1 września to nie tylko data rozpoczęcia roku szkolnego ale dzień kiedy w 1939 rozpoczęła się, trwająca 6 lat, II wojna światowa. Uczniowie nie usłyszeli pierwszego dzwonka a huk spadających bomb. Społeczność szkolna uczciła pamięć poległych minutą ciszy.

Następnie przyszedł czas na powitanie przybyłych gości: Starosty Powiatu Wągrowieckiego Pana Tomasza Kranca, Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Magdaleny Piotrowskiej, Dyrektora szkoły Pana Macieja Patelskiego, Wicedyrektora Pana Szymona Woźniaka a także Grona pedagogicznego, pracowników szkoły oraz zebranych uczniów.

Po przemówieniach nastapiło pasowanie pierwszoklasistów. Zostali ONI przyjęci do grona Klasztorniaków!

Kolejny punkt programu to wręczenie stypendiów Starosty Wągrowieckiego. Stypendium za wybitne wyniki w nauce osiągnięte w II semestrze roku szkolnego 2020/2021 otrzymali:
Maja Włodarczyk ze średnią ocen 5,25,
Michał Łatka ze średnią 5,15,
Mateusz Walkowiak ze średnią 5,07,
Joanna Gapińska ze średnią 5,07,
Michalina Wełnicka, Łukasz Chojnacki, Aleksandra Woźniak, Natalia Andrzejewska oraz Bartosz Kasperkowiak ze średnią ocen 5,00.
Stypendium za osiągnięcia artystyczne otrzymała Emilia Lehmann, która zajęła I miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Filmowej i Musicalowej o "Złoty Laur", a także zajęła III miejsce w II edycji online Polonijnego Festiwalu Dzieci i Młodzieży "PIOSENKA DOBRA NA WSZYSTKO.".
Stypendium za osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2020/2021 otrzymała Zuzanna Ślipek, która zajęła I miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 15 w podnoszeniu ciężarów, III miejsce w klasyfikacji sinclaira dziewcząt, I miejsce w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS Juniorek i Juniorów do 15 i 17 lat w podnoszeniu ciężarów oraz zajęła I miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w podnoszeniu ciężarów od lat 15 i 17. Nagrody wręczyli Dyrektor szkoły i Starosta Wągrowiecki.

Tradycją szkoły jest rywalizacja klas o Puchar Dyrektora. Puchar ten jest przechodni i w tym roku trafił do tegorocznej klasy 2C. Został wręczony przez Pana dyrektora oraz przewodniczącą Rady Rodziców Panią Magdalenę Piotrowską. Klasa otrzymała także nagrodę finansową w wysokości 300 zł, ufundowaną przez Radę Rodziców.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna przygotowana przez klasę 2D. Uczniowie tej klasy, pod przewodnictwem Anny Sielewicz, godnie powitali nowy rok szkolny.

Pozostaje życzyć Wszystkim SPOKOJNEGO I UDANEGO ROKU!!!

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć w galerii (kliknij). Foto: Piotr Seemann

Autor: Tomasz Dolata (LD)   
Poprawiony: niedziela, 05 września 2021 10:55
 
NIE ŻYJE JOLANTA ZIÓŁKOWSKA PDF Drukuj Email
środa, 01 września 2021 18:45
logo lo 

Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Jolanty Ziółkowskiej

naszej serdecznej koleżanki, wspaniałej nauczycielki i wychowawczyni.

Pozostanie na zawsze w pamięci przyjaciół, wdzięcznych uczniów, rodziców i nauczycieli.

Pogrążeni w głębokim smutku

dyrekcja, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, rodzice oraz uczniowie

I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.

 ziolkowska

Jolanta Ziółkowska
*06.02.1950   †30.08.2021

Autor: Społeczność szkolna   
Poprawiony: czwartek, 30 września 2021 10:53
 
WAŻNE !!! ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 PDF Drukuj Email
piątek, 27 sierpnia 2021 00:00

logo lo

01.09.2021r. (środa) o godz. 9.00 rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022. Po zakończeniu uroczystości rozpoczęcia spotkania z wychowawcami klas.

Godz. 18.00 - msza św. w Klasztorze, ul. Klasztorna.

Autor: Tomasz Dolata (LD)   
Poprawiony: wtorek, 31 sierpnia 2021 20:33
 
Strona 2 z 2
Copyright © 2012-2021 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.