ILO - Minecraft

ILO-Minecraft

RANKING PERSPEKTYW

brazowe-liceum-2020

Najnowsza galeria

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

OGŁOSZENIE - nieaktualne PDF Drukuj Email
środa, 11 marca 2020 12:08

UWAGA!

Szanowni Państwo,
w imieniu Pana Starosty, proszę o umieszczenie poniższej wiadomości na stronie internetowej szkoły:

"We wszystkich szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wągrowiecki będą odbywać się zajęcia lekcyjne w normalnym trybie. sytuacja jest na bieżąco analizowana".

Z poważaniem
Karolina Krenz

Autor: Maciej Patelski   
Poprawiony: czwartek, 12 marca 2020 13:53
 
XIII POWIATOWY TURNIEJ RECYTATORSKI "MIĘDZY WIERSZAMI" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 marca 2020 01:00

logo lo

W dniu 07. marca 2020r., w auli I Liceum Ogólnokształcącego, odbył się XIII Powiatowy Turniej Recytatorski ?Między wierszami". Organizatorem konkursu był p. Karol Kruś, dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Wągrowcu.

Konkurs podzielony był na trzy kategorie: recytatorski dla klas VII-VIII szkoły podstawowej, recytatorski dla szkół ponadpodstawowych i kategoria: poezja śpiewana.

W kategorii szkół ponadpodstawowych II miejsce zajęła Michalina Wełnicka /1Cn/. Tego dnia wystąpił także Mieszko Kapałczyński /1As/.

W poezji śpiewanej zajęliśmy najwyższe miejsca: I miejsce Julia Przybylska /1D/, której akompaniował Błażej Pilas /3B/, II miejsce Wiktoria Borucka /1A/, III miejsce Izabela Rajnik /2D/ ex aequo Patrycja Białachowska /2B/. Swoich umiejętności spróbowały także Dominika Woźniak /1A/, Anita Brzezińska /1Dn/, Oliwia Wieczorkowska klasa /1Dn/.

Uczniom towarzyszyła p. prof. Małgorzata Wojnowska.

GRATULUJEMY!!!

Zdjęcia: Małgorzata Dolata. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Autor: Wiktoria Borucka /1A/   
Poprawiony: wtorek, 10 marca 2020 00:40
 
KLASA 2B MATEMATYCZNO?GEOGRAFICZNA NA WYDZIALE EKONOMICZNO-SPOŁECZNYM UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU PDF Drukuj Email
środa, 04 marca 2020 01:00

logo_lo

W ramach ?Dnia Współpracy", 12 lutego br., udaliśmy się wraz z panią prof. Małgorzatą Drop oraz prof. Szymonem Woźniakiem na Wydział Ekonomiczno-Społeczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Po uroczystym powitaniu wszystkich uczestników przez Dziekana WSE prof. dr hab. Walentego Pocztę, w Collegium Maximum rozpoczęła się sesja wykładowa. Pierwszy wykład, który zaprezentował prof. UPP dr hab. Arkadiusz Sadowski, dotyczył jakże aktualnego tematu funkcjonowania Unii Europejskiej. Dowiedzieliśmy się m.in. jakie zadania realizują poszczególne organy Wspólnoty. Następnie prof. UPP dr hab. Wawrzyniec Czubak, podczas wykładu "Studiujesz - praktykuj i rozwijaj kompetencje zawodowe", opowiedział o możliwościach pracy w czasie studiów. W między czasie pięcioro uczniów: Julia Konieczna, Weronika Magdziarz, Dawid Czajkowski, Jakub Ksycki oraz Maciej Wołosz wzięło udział w quizie ekonomicznym. Warto zaznaczyć, że szóste miejsce zajął Jakub Ksycki. Jest to powód do dumy, bowiem w zadaniach udział wzięło ponad 160 uczniów z różnych szkół Wielkopolski. Na zakończenie uczestniczyliśmy w warsztacie prowadzonym przez Panią mgr inż. Paulinę Wizę "Polacy w świecie zakupów w XXI wieku", podczas którego poznaliśmy zarówno współczesne jak i przyszłe trendy zakupowe. Po zajęciach zostaliśmy zaproszeni do stołówki uniwersyteckiej na obiad.
Wizyty młodzieży na WES UPP odbywają się cyklicznie i są realizowane w ramach umowy o współpracy podpisanej między Wydziałem Ekonomiczno-Społecznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu a I Liceum Ogólnokształcącym w Wągrowcu .
Serdecznie dziękujemy Pani dr Katarzynie Mydlarz za życzliwe przyjęcie i opiekę podczas pobytu na Wydziale.

Zdjęcia: Wiktoria Korbal /2B/

Autor: Magdalena Trzcińska /2B/   
Poprawiony: czwartek, 05 marca 2020 00:02
 
I MIEJSCE PATRYCJI BIAŁACHOWSKIEJ PDF Drukuj Email
środa, 04 marca 2020 01:00

logo_loW sobotę, 25 stycznia br. odbył się w auli naszej szkoły XV Powiatowy Konkurs Wokalistów ?Graj Muzyka 2020". I miejsce, w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych zdobyła uczennica klasy 2b Patrycja Białachowska, natomiast II miejsce - Anita Brzezińska /1Dn/.

Serdecznie gratulujemy!

graj muzyka 2020

Autor: Szymon Woźniak, Małgorzata Dolata   
Poprawiony: wtorek, 10 marca 2020 00:43
 
IV POWIATOWY TURNIEJ STRZELECTWA SPORTOWEGO PDF Drukuj Email
wtorek, 25 lutego 2020 01:00

logo_lo

Dla upamiętnienia 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości i Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego oraz 100. Lat Harcerstwa Ziemi Wągrowieckiej 24 stycznia 2020 r. odbył się IV Powiatowy Turniej Strzelectwa Sportowego. Organizatorem zawodów było Koło Wągrowiec Gmina Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 przy współudziale Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Żelicach i Hufca ZHP w Wągrowcu. Turniej przeprowadzono pod honorowym patronatem Starosty Wągrowieckiego, Wójta Gminy Wągrowiec, Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Pile, Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919, Komendanta Hufca ZHP w Wągrowcu, Prezesa Bractwa Strzeleckiego w Wągrowcu i Przewodniczącej Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żelicach, którzy ufundowali medale i puchary w poszczególnych kategoriach. Organizatorów wsparło również Biuro Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju w Poznaniu fundując nagrody dla ?Najlepszych Strzelców".

W turnieju wzięło udział 46 zawodników reprezentujących 8 szkół powiatu wągrowieckiego. Głównym sędzią zawodów był Janusz Sieroń.

Współzawodnictwo otworzyli Tomasz Kranc Starosta Wągrowiecki, Przemysław Majchrzak Wójt Gminy Wągrowiec oraz Przemysław Majewski Komendant WKU w Pile.

Zawodnicy strzelali w dwóch kategoriach wiekowych: młodzików i juniorów. Dla opiekunów reprezentacji szkół przeprowadzono konkurencję Open.

W rywalizacji uczniów szkół podstawowych bezkonkurencyjne okazały się reprezentacje dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej w Żelicach. W kategorii szkół ponadpodstawowych uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego bronili I miejsca wywalczonego w ubiegłym roku. Juniorkom naszej szkoły udało się powtórzyć ubiegłoroczny sukces i po zaciętej walce zajęły I miejsce zdobywając 126 p. Na drugim miejscu uplasowały się uczennice Zespołu Szkół Nr 2 w Wągrowcu z wynikiem 122 p., a trzecie miejsce przypadło Zespołowi Szkół Nr 1 w Wągrowcu z rezultatem 104 p. W klasyfikacji juniorów I miejsce z wynikiem 114 p. wystrzelała reprezentacja Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie, drugie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Nr 2 w Wągrowcu uzyskując 110 p., na trzecim miejscu uplasowali się chłopcy I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu z wynikiem 104 p.

W konkurencji indywidualnej juniorek szkół ponadpodstawowych złoto i tytuł ?Najlepszego Strzelca" wystrzelała Anna Sieroń z I LO, srebro zdobyła Barbara Działowska z ZSZ Nr 2, a brąz wywalczyła Izabela Rajnik z I LO. Wśród juniorów I miejsce zajął Mikołaj Pendowski z ZSZ Nr 1, drugie miejsce przypadło Emilowi Baran z MOW, a trzecie miejsce uzyskał Mikołaj Drewicz z ZSZ Nr 1.

Autor: Maciej Patelski   
Poprawiony: wtorek, 25 lutego 2020 01:50
 
NIE DAJ SZANSY AIDS PDF Drukuj Email
niedziela, 01 grudnia 2019 01:00

logo_lo

Dnia 28 listopada 2019 r. w sali poznańskiego kina MUZA odbyło się podsumowanie konkursu ? Nie daj szansy AIDS". Wiktoria Wojtaś uczennica 2D naszej szkoły, pojechała tam jako zdobywczyni pierwszego miejsca w etapie powiatowym tego konkursu organizowanego przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Wągrowcu. Miłym zaskoczeniem dla niej był fakt, że jej praca została także najwyżej oceniona przez komisję konkursową w Poznaniu. Tym samym Wiktoria zajęła również I miejsce w województwie. W trakcie uroczystości odbyła się projekcja filmu pod tytułem ?Kiedy się pojawiłeś".

Serdecznie gratulujemy Wiktorii odniesionego sukcesu, jednocześnie dziękujemy pani prof. Jolancie Radziątkowskiej za przygotowanie uczennicy do konkursu.

Autor: Maciej Patelski   
Poprawiony: wtorek, 25 lutego 2020 01:40
 
STUDNIÓWKA 2020 PDF Drukuj Email
niedziela, 02 lutego 2020 01:00

W sobotę 11 stycznia 2020r. tegoroczni maturzyści naszego Liceum bawili się na balu studniówkowym w hotelu "Pietrak" w Wągrowcu.

W balu uczestniczyli m. in.: Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, Przewodnicząca Rady Rodziców Magdalena Piotrowska, Dyrektor ILO w Wągrowcu Maciej Patelski, Wicedyrektor Małgorzata Dolata, rodzice, wychowawcy klas III, nauczyciele i pracownicy liceum.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa p. Piotra Seemanna.

Poprawiony: niedziela, 02 lutego 2020 18:33
 
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY PINGWIN 2019 PDF Drukuj Email
piątek, 24 stycznia 2020 10:47

logo_lo

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Pingwin 2019:
Laureat Michał Łatka /1An/,
Laureat Łukasz Jankowski /3A/,
Laureat Bartosz Włodarczyk /3A/,
Wyróżnienie Radosław Winiecki /3A/.


Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu.

Autor: Ewa Narodowiec   
Poprawiony: piątek, 24 stycznia 2020 10:48
 
OLIMPIADA OGÓLNOPOLSKA Z MATEMATYKI PT."APOLONIUSZ" PDF Drukuj Email
czwartek, 23 stycznia 2020 13:03

logo_lo

W VI Edycji Olimpiady Ogólnopolskiej z Matematyki pt. "APOLONIUSZ" pierwsze miejsce zajęli: Katarzyna Konwińska /2A/, Karolina Hoffa /3A/ oraz Radosław Winiecki /3A/.

Gratulacje!

Autor: Ewa Narodowiec   
Poprawiony: czwartek, 23 stycznia 2020 13:04
 
WYBORY DO RSU PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 stycznia 2020 01:00

logo_lo

Drodzy Uczniowie!

17 lutego odbędą się wybory na przewodniczącego Rady Samorządu Uczniowskiego. Prosimy o zgłoszenia kandydatur do piątku 24.01.2020r., do biblioteki szkolnej.

Zapraszamy, RSU.

Autor: Anita Różak   
Poprawiony: wtorek, 21 stycznia 2020 00:01
 
SUKCES ELIZY ZAŁĘSKIEJ! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 stycznia 2020 23:45

logo_lo

W sobotę 11 stycznia, na Wydziale Historii UAM w Poznaniu odbył się egzamin pisemny XLVI Olimpiady Historycznej. Wzięło w nim udział 130 uczniów z całej Wielkopolski, w tym dwoje reprezentantów I LO w Wągrowcu: Eliza Załęska /3D/ oraz Filip Koliński /1Ds/. Zadanie polegało na napisaniu pracy na jeden z pięciu wybranych tematów, na co każdy z uczestników miał do 180 minut.

Poprawianie prac zajęło sporo czasu i dopiero 17 stycznia poznaliśmy wyniki, które zresztą bardzo nas ucieszyły. Okazało się bowiem, że do egzaminu ustnego, który odbędzie się w środę 22 stycznia, zakwalifikowana została Eliza Załęska.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Autor: Sebastian Chosiński   
Poprawiony: poniedziałek, 20 stycznia 2020 23:42
 
Strona 2 z 6
Copyright © 2012-2020 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.