piątek,,

ILO - Minecraft

ILO-Minecraft

Najnowsza galeria

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

POWIATOWA GWIAZDKA 2020 PDF Drukuj Email
wtorek, 22 grudnia 2020 11:35

Miło nam poinformować, że w konkursie "Powiatowa Gwiazdka 2020" - aranżacja stołów wigilijnych w krajach europejskich, organizowanym przez Zespół Szkół nr 2 w Wągrowcu, drugie miejsce zajęła uczennica klasy 3b - Katarzyna Wyszyńska, a Mieszko Kapałczyński (2Cn) otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy serdecznie i zapraszamy po odbiór nagród do sekretariatu szkoły.

Oprócz nagrodzonych, w konkursie wzięła udział Kinga Kaźmierczak (2B) oraz Kamil Szulc (2Cn). Wszyscy uczestnicy przygotowali aranżację polskiego stołu wigilijnego, które podziwiać można na załączonych fotografiach (wkrótce).

Więcej zdjęć możesz obejrzeć tutaj.

Autor: Szymon Woźniak   
Poprawiony: wtorek, 22 grudnia 2020 11:52
 
WYNIKI KONKURSU: WIEM- UMIEM- DZIAŁAM „W.U.DZ” PDF Drukuj Email
piątek, 18 grudnia 2020 00:22

Za nami druga edycja Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu wągrowieckiego pt.: Wiem-Umiem-Działam „W.U.DZ".

Konkurs zorganizowało I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu z partnerami: Starostwem Powiatowym, Urzędem Miasta, Komendą Powiatową PSP oraz Komendą Powiatową Policji. W czwartek - 17. grudnia jury w składzie: st. kpt Jacek Rochowiak (KPPSP), mł. asp Dominik Zieliński (KPP) oraz Monika Jankowska (I LO) dokonało oceny nadesłanych przez uczestników prac. Po zsumowaniu wyników indywidualnych z testu wiedzy i grupowego z opisu działań ratowniczych podczas wypadku komunikacyjnego przyznano następujące miejsca w dwóch kategoriach wiekowych:


szkoły podstawowe:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 w Wągrowcu
II miejsce: Szkoła Podstawowa w Morakowie

szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu
II miejsce: Zespół Szkół nr 1 w Wągrowcu
III miejsce: Zespół Szkół nr 2 w Wągrowcu

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom znajomości zasad zdrowego życia, prawidłowego działania w przypadku wystąpienia zagrożenia życia i zdrowia, umiejętności udzielania pierwszej pomocy i właściwego zachowania się w sytuacjach kryzysowych.
Organizatorzy dziękują uczestnikom i ich opiekunom za udział i zapraszają po odbiór nagród ufundowanych przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta do sekretariatu I Liceum Ogólnokształcącego w poniedziałek lub wtorek (21. lub 22.12.2020) od 10.00 do 14.00.

wudz 2020 1

wudz 2020 2

Autor: Monika Jankowska   
Poprawiony: środa, 30 grudnia 2020 00:21
 
100-LECIE POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA W WĄGROWCU PDF Drukuj Email
środa, 16 grudnia 2020 00:00

skpck 100

Polski Czerwony Krzyż w Wągrowcu obchodzi swoje 100-lecie. Z tej okazji nasza szkoła otrzymała  z rąk prezesa PCK w Wągrowcu, pana Jana Maćkowiaka, statuetkę z podziękowaniem za wieloletni udział w Powiatowym Konkursie Krwiodawstwa. Niestety z powodu obecnej sytuacji nie ma możliwości, aby uczniowie ILO w Wągrowcu w formie grupowej brali udział w konkursie. Zachęcam jednak do tego, aby oddawać krew indywidualnie.

Honorowym dawcą krwi może zostać osoba, która jest zdrowa, ma ukończone osiemnaście lat, waży powyżej 50 kg, posiada dowód tożsamości. Po oddaniu 6 litrów - mężczyźni (5 litrów – kobiety) każdy dawca otrzymuje tytuł Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi nadany przez PCK, który upoważnia do pewnych przywilejów, jak np.: bezpłatnych przejazdów komunikacją na terenie miasta i gminy Wągrowiec, ulgi przy zakupie biletu do Aquaparku i kina w MDK, bezpłatnego wejścia na mecze piłki ręcznej i nożnej „Nielby”, poza kolejnością do lekarza i apteki oraz ulgi przy zakupie leków według wykazu Ministra Zdrowia.

Istnieje również możliwość zapisania się do rejestru, jako potencjalny dawca przeszczepu (szpiku). Zasłużeni Dawcy Przeszczepu (szpiku) również mogą korzystać z powyższych przywilejów.

W związku z remontem wągrowieckiego szpitala, punkt krwiodawstwa przeniesiony został nieopodal, do budynku Rehabilitacji (parter). Krwiodawcy mogą się rejestrować i zgłaszać w poniedziałki, wtorki i czwartki (tel. 67 26 81 555).

Osoby, które oddają krew proszę o zgłaszenie tej informacji u p. Anity Różak (możecie przesyłać wiadomość na librusie lub indywidualnie po powrocie do szkoły). Jest to ważne, ponieważ uczniowie klas 3 mają wpis na świadectwie, w miejscu "szczególne osiągnięcia": Honorowy dawca krwi PCK, który jest punktowany na niektórych uczelniach wyższych.

Jan Paweł II

 

 

100leciePCK

Autor: Anita Różak   
Poprawiony: czwartek, 17 grudnia 2020 01:36
 
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU RECYTATORSKIEGO PDF Drukuj Email
czwartek, 03 grudnia 2020 19:57

 

Organizatorem konkursu było Wągrowieckie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne im. Stanisława Przybyszewskiego, I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu. Patronat nad imprezą sprawował Powiat Wągrowiecki i Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc.

Szanowni Państwo,

bardzo miło mi poinformować o wynikach konkursu recytatorskiego w kategorii szkół średnich: miejsce I - Gabriela NOWAK, uczennica I LO w Wągrowcu, „Moi współcześni" (fragment) Stanisław Przybyszewski, „List Listopad" Jerzy Szatkowski, miejsce II - Kimbali AJWANG, uczennica I LO w Wągrowcu, miejsce III - Julia KRUPIŃSKA, uczennica OSW Antoniewo, „Kołysanka na śmierć" Jerzy Szatkowski, „Samotni jak palec" Jolanta Nowak-Węklarowa. Dwa równorzędne wyróżnienia postanawia się przyznać: Kindze PIĄTEK, uczennicy OSW w Antoniewie „Wigilie" (fragment) Stanisław Przybyszewski, „Fazy" Jolanta Nowak-Węklarowa oraz Wiktorii CZERWIŃSKIEJ, uczennicy I LO w Wągrowcu. 

Zapraszam po odbiór nagród w poniedziałek o godzinie 14.30 do I LO w Wągrowcu na ul. Klasztornej.

Z wyrazami szacunku
Danuta Chosińska
prezes WSSK im. St. Przybyszewskiego

Autor: Maciej Patelski, Danuta Chosińska   
Poprawiony: czwartek, 03 grudnia 2020 20:57
 
DRUGA EDYCJA KONKURSU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PONADPODSTAWOWYCH Z POWIATU WĄGROWIECKIEGO PT.: WIEM- UMIEM- DZIAŁAM „W.U.DZ” PDF Drukuj Email
czwartek, 26 listopada 2020 00:00

Zaproszenie do udziału w konkursie.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej edycji Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu wągrowieckiego pt.: Wiem- Umiem- Działam „W.U.DZ". Organizatorem konkursu jest I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu, a partnerami: Starostwo Powiatowe w Wągrowcu, Urząd Miasta Wągrowiec, Komenda Powiatowa PSP oraz Komenda Powiatowa Policji.

Konkurs w wersji elektronicznej odbędzie się we wtorek 15.12.2020 od 10.30 do 12.00. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie udziału szkoły na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. najpóźniej do dnia 03.12.2020.

Wszelkie szczegóły znajdą Państwo w załączonym Regulaminie.

Jako organizatorzy zapewniamy atrakcyjne nagrody ufundowane m.in. przez Starostwo Powiatowe w Wągrowcu i Urząd Miasta Wągrowiec.

Jesteśmy przekonani, że młodzież z Państwa szkoły z chęcią sprawdzi swoją znajomość zasad prawidłowego działania w przypadku wystąpienia zagrożenia życia i zdrowia, umiejętność udzielania pierwszej pomocy, umiejętność zachowania się w sytuacjach kryzysowych i wpłynie tym samym na poprawę bezpieczeństwa nas wszystkich.

Załącznik zawiera (pobierz):
1. Regulamin konkursu
2. Klauzula informacyjna
3. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych

Autor: Tomasz Dolata (LD)   
Poprawiony: czwartek, 26 listopada 2020 23:40
 
11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj Email
wtorek, 10 listopada 2020 23:08

uam 100

Prezentacja przygotowana przez uczniów klasy 2C w ramach Narodowego Święta Niepodległości. Pandemia uniemożliwiła uczniom tej klasy przygotowanie apelu, dlatego też postanowili zaprezentować się poprzez ten film.

Z przyczyn technicznych plik do pobrania w formacie zip (należy go rozpakować).

Plik do pobrania (kliknij).

Autor: Klasa 2C   
Poprawiony: środa, 11 listopada 2020 00:12
 
NIE ŻYJE STEFANIA LUDEK PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 listopada 2020 00:00

logo lo

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Stefanii Ludek

wieloletniej nauczycielki wychowania plastycznego i technicznego w I Liceum Ogólnokształcącym
im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu,.

Łączymy się w bólu z Rodziną i Przyjaciółmi.

Dyrekcja, współpracownicy oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego.

 

stu88

P. Stefania Ludek i dyr. Adolf Markiewicz otwierają Bal Studniówkowy '1988, tańcząc poloneza. 

Stefania Ludek z domu Zielińska

Urodziła się 16 lipca 1937r. w Kcyni. Tam też uczęszczała do szkoły podstawowej a następnie liceum ogólnokształcącego, które ukończyła zdając maturę w 1956r. Swoją pierwszą pracę rozpoczęła w Zakładzie Mleczarskim w Kcyni, a później pracowała w BOZZ PZZ w Szubinie. W roku szkolnym 1957/58 ukończyła kurs policealny dający jej uprawnienia do nauczania w szkole podstawowej. Od września 1957r. pracowała w Szkole Podstawowej w Sadłogoszczy pow. Szubin. Kolejne 5 lat pracowała w Szkole Podstawowej w Łabiszynie pow. Szubin, a następne trzy w szkole w Rozstrzębowie. W 1965 wyszła za mąż, a we wrześniu 1966r. podjęła pracę w Szkole Podstawowej Specjalnej w Antoniewie. W 1971r. ukończyła Studium Nauczycielskie w Poznaniu – kierunek filologia polska.

Od 1975r. pani Stefania Ludek rozpoczęła pracę w Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu w charakterze nauczyciela wychowania plastycznego i technicznego. W 1978r. pani Ludek ukończyła wyższe studia zawodowe na kierunku wychowanie plastyczne w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Legnicy. W trakcie swojej pracy dała się poznać jako wspaniały pedagog, troskliwy i opiekuńczy wychowawca wielu pokoleń młodzieży, a także dobra koleżanka w gronie pedagogicznym. Młodzież darzyła ją dużym szacunkiem i sympatią. Wielokrotnie nagradzana za uzyskiwane osiągnięcia oraz sumienną i oddaną pracę.

Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Swoją służbę dla oświaty zakończyła z końcem sierpnia 1988r. – przechodząc na zasłużoną emeryturę.

Zmarła 6. listopada 2020r.

(Przyp. administratora) Moja wychowawczyni przez cztery lata nauki w liceum. [*]

Autor: Społeczność szkolna   
Poprawiony: poniedziałek, 09 listopada 2020 16:30
 
PARAGRAFY BEZ GAFY PDF Drukuj Email
sobota, 10 października 2020 00:00

uam 100

W dniach: 18, 25 i 29 września uczniowie klas 2B i 2D wzięli udział w warsztatach online pt. "Paragrafy bez gafy". Dotyczyły one zagadnień związanych z prawem pracy, prawem konsumenckim oraz prawem lokatorskim. Poznaliśmy prawa obowiązujące podczas pracy, rodzaje umów o pracę, prawa najemcy oraz osoby wynajmującej mieszkanie oraz prawa i obowiązki zarówno konsumentów, jak i przedsiębiorców. Pod koniec zajęć mieliśmy okazję sprawdzić się rozwiązując tematyczne quizy.

Autor: Nikola Ślężak i Nadia Landowska /2D/   
Poprawiony: sobota, 10 października 2020 19:16
 
KLASZTORNA: KLUB GIER - SPOTKANIE ORGANIZACYJNE PDF Drukuj Email
wtorek, 06 października 2020 14:10

uam 100

We wtorek, 20 października, o godzinie 14:05, w świetlicy szkolnej odbędzie się spotkanie organizacyjne „Klasztornej: Klubu Gier”. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a w szczególności koleżanki i kolegów z klas pierwszych!

Więcej informacji w zakładce: Menu witryny -> Klasztorna: Klub Gier

Autor: Filip Koliński /2D/   
Poprawiony: wtorek, 06 października 2020 16:12
 
WARSZTATY PRAWNE PDF Drukuj Email
czwartek, 01 października 2020 13:58

uam 100

W dniach 22, 24 oraz 29 września 2020 r. w ramach edukacji prawnej uczniowie naszej szkoły z klas 2As i 2Cs wzięli udział w cyklu trzech warsztatów zorganizowanych przez Towarzystwo Społeczno- Prawne w Wągrowcu, w ramach zadania "Edukacja dla każdego 2020" dofinansowanego z budżetu Powiatu Wągrowieckiego przy współpracy ze studentami. Głównym prowadzącym był Pan Dawid Kamiński, absolwent naszej szkoły, aktualnie student czwartego roku Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Tematem pierwszych zajęć były prawa kupującego. Dowiedzieliśmy się kogo dokładnie określamy konsumentem, kiedy mamy do czynienia z wadą fizyczną, a kiedy wadą prawną towaru oraz co powinniśmy zrobić, gdy produkt, który kupiliśmy okaże się wadliwy. Każdy uczeń otrzymał kodeks cywilny, który okazał się bardzo przydatny podczas analizy poszczególnych przepisów prawnych.

Drugi warsztat wzbogacił nas w wiedzę na temat umów. Głównie skupiliśmy się na charakterystyce umowy o dzieło i umowy zlecenia. Teraz już wiemy, do czego zobowiązujemy się zawierając taką umowę oraz na co zwrócić uwagę, by niczego nie przeoczyć i świadomie złożyć pod nią swój podpis. W końcowej części spotkania wykonywaliśmy ćwiczenia, które sprawdzały nabyte przez nas umiejętności.

Ostatnie spotkanie dotyczyło ochrony praw lokatorów. W jego trakcie dowiedzieliśmy się, na czym polega najem mieszkania, jakie są obowiązki i prawa wynajmującego oraz w jaki sposób wypowiedzieć umowę najmu. Po analizie zapisów ustawy o prawie lokatorów podzielono nas na grupy w celu wykonania zadań mających sprawdzić w praktyce nabytą przez nas wiedzę.

Każdy z warsztatów pogłębił naszą wiedzę w zakresie prawa, a zdobyte umiejętności na pewno przydadzą się nam w dorosłym życiu. Serdecznie dziękujemy organizatorom za możliwość udziału w tak interesujących spotkaniach.

Foto: Dawid Kamiński. Więcej zdjęć możesz obejrzeć tutaj.

Autor: Julia Rummler /2A/   
Poprawiony: czwartek, 01 października 2020 13:57
 
NARODOWE CZYTANIE "BALLADYNY" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 września 2020 00:00

Tradycyjnie, gdyż już po raz czwarty w murach I Liceum Ogólnokształcącego, odbyło się Narodowe Czytanie.

Z racji panującej epidemii, a tym samym wprowadzonych obostrzeń sanitarnych, nie mogliśmy spotkać się w dużej grupie. Stąd też Narodowe Czytanie odbyło w dniach 09 i 10 września. Fragmenty „Balladyny" czytali chętni uczniowie z 8. klas (3 klasy pierwsze i starsze klasy, które w zeszłym roku nie wzięły udziału w czytaniu NOWELI POLSKCICH).

Na wyznaczonej godzinie lekcyjnej spotykały się dwie klasy, które w obecności nauczycieli przedstawiały swoją interpretację utworu. Klasa 2An i 1D odczytały scenę 1 aktu I. Poznaliśmy głównych bohaterów dramatu, a następnie przenieśliśmy się do chaty ubogiej wdowy. Klasa 2C i 3D przedstawiły scenę zamordowania Aliny. Kolejna scena opowiedziała nam o wizycie Balladyny u Pustelnika, gdzie główna bohaterka poprosiła o wyleczenie rany na czole. Klasa 1E i 2Dn przeczytały scenę 1 aktu IV, gdzie Balladyna wyrzekła się swojego pochodzenia, a tym samym matki. Kolejna scena przedstawiła kulisy wizyty Kirkora u Pustelnika - poznaliśmy historię zaginięcia korony Popielów. Klasa 1A i 3B zakończyła opowieść, odczytując ostatnią scenę dramatu. Dowiedzieliśmy się jakie wyroki wydała królowa Balladyna i jak zakończyła swoje rządy.

Na każdej godzinie towarzyszyła uczniom p. Anita Różak. Nie zabrakło p. dyrektora Macieja Patelskiego, który odczytał list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy (prezydent sprawuje patronat nad ową akcją). Czytał także wicedyrektor Szymon Woźniak i polonistka Małgorzata Dolata. Nad przebiegiem i organizacją czuwały: p. Anita Różak, p. Małgorzata Dolata, p. Małgorzata Wojnowska.

Klasa 1A: Kluszczyński Bartosz, Orłowski Wojciech, Nowak Weronika, Słoma Bartosz, Gapiński Kacper, Jagi Hubert, Rybacka Kinga, Krysztofiak Ewa, Koza Mikołaj, Malak Łukasz, Konieczna Margarita, Borowski Mikołaj, Łatka Wiktoria, Kasperek Filip;

Klasa 1D: Serwatka Jakub, Sielewicz Anna, Surdyk Maciej, Zych Katarzyna;

Klasa 1E: Andrzejewska Natalia, Baum Ingrid, Białek Anna, Bresz Martyna, Chmielewska Amelia, Cieszyńska Jagoda, Czerwińska Wiktoria, Dembska Oliwia, Klawiński Alan, Kowalska Zuzanna, Krzymińska Oliwia, Kwiatkowska Anita, Łęga Maja, Piotrowski Bruno, Rosala Ioan, Sturma Amelia, Styczyński Tomasz, Szmania Marta, Truszkowska Oliwia, Włodarczyk Maja;

Klasa 2C: Zmudzińska Katarzyna, Zmudzińska Zuzanna, Wojtych Natalia, Agaciński Filip;

Klasa 2An: Mumot Julia, Januchowska Julianna, Piwoński Michał, Łatka Michał, Patelska Hanna, Niespodziana Joanna;

Klasa 2Dn: Kończal Miłosz, Krysztofiak Olivier, Wieczorkowska Oliwia, Tews Gabriela, Piotrowski Maksymilian, Kamińska Kinga, Tomczak Dawid, Trafas Paulina, Purulak Przemysław, Kasperkowiak Bartosz;

Klasa 3D: Żętkowska Dominika, Woźniak Maja, Wierzbicki Paweł, Ziewiec Piotr, Wawrzyniak Matylda, Wronkowska Zuzanna, Jaskólska Natalia.

NC 2020 01

Foto: Anita Różak, Małgorzata Dolata. Więcej zdjęć możesz obejrzeć tutaj.

Autor: Małgorzata Dolata   
Poprawiony: czwartek, 01 października 2020 14:15
 
Strona 5 z 6
Copyright © 2012-2021 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.