ILO - Minecraft

ILO-Minecraft

RANKING PERSPEKTYW

brazowe-liceum-2020

Najnowsza galeria

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

IX WĄGROWIECKIE DYKTANDO PDF Drukuj Email
niedziela, 03 listopada 2019 01:00

logo_lo

Dnia 30 października pięcioro naszych uczniów wzięło udział w IX Wągrowieckim Dyktandzie, którego organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna w Wągrowcu. Uczniowie, wyłonieni podczas wewnątrzszkolnych eliminacji, mieli przyjemność napisania dyktanda, które okazało się umiarkowanie trudne, stąd też poziom był niesłychanie wyrównany.

Miło mi poinformować, że tytuł MISTRZA ORTOGRAFII wywalczyła uczennica naszego liceum Karolina Hoffa z klasy 3A.

Wszystkim uczestnikom konkursu i miłośnikom ortografii polskiej GRATULUJEMY!

Zobacz wszystkie zdjęcia (kliknij).

Autor: Anita Różak   
Poprawiony: niedziela, 03 listopada 2019 23:50
 
KONKURSY - WYNIKI PDF Drukuj Email
czwartek, 31 października 2019 01:00

logo_lo

Do Konkursu Recytatorskiego "Twórczość poetów ziemi wągrowieckiej" zakwalifikowały się następujące osoby: Gabriela Nowak /2D/, Joanna Purczyńska /1D/ oraz Łukasz Chojancki /1D/. Konkurs odbędzie się 04.11.2019r. (poniedziałek) w bibliotece szkolnej.

W konkursie pięknego czytania Lesen gehen w Poznaniu naszą szkołę reprezentować będą: Natalia Wojtych /1C/ oraz Klaudia Bagrowska /1B/.

Powodzenia!

Autor: Małgorzata Dolata, Monika Jankowska   
Poprawiony: czwartek, 31 października 2019 10:24
 
PŁYWACKIE SUKCESY PDF Drukuj Email
środa, 30 października 2019 00:41

logo_lo

23.10.2019 odbyły się kwalifikacje do XXI Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w drużynowym pływaniu dziewcząt i chłopców. Zarówno sztafeta żeńska jak i męska zajęła 1 miejsce oraz dostała się na kolejny etap w Poznaniu.
Drużyny reprezentowało 6 uczennic: Oliwia Wieczorkowska /1D/, Katarzyna Wojtecka /2B/, Martyna Czarnecka /1B/, Sonia Ajtner /2A/, Agnieszka Włodarczyk /3C/, Sandra Broniecka /3C/ oraz 6 uczniów: Jarosław Przybysz /1A/, Ludwik Banaszyński /1A/, Zbigniew Korbal /1A/, Szymon Ziemianek /3A/, Damian Broniecki /3A/Jakub Muszyński /3B/.

W czwartek 24.10.2019 czworo naszych uczniów wystartowało w Otwartych Zawodach Pływackich Dzieci i Młodzieży LZS w Chodzieży. Sonia Ajtner /2A/ wywalczyła 2 złote medale na dystansie 50m stylem grzbietowym oraz 50m stylem klasycznym. Sandra Broniecka /3C/ zdobyła 2 brązowe medale na dystansie 50m stylem klasycznym oraz 50m stylem dowolnym. Jarosław Przybysz /1A/ uplasował się na 2 miejscu na dystansie 100m stylem dowolnym, natomiast Damian Broniecki /3A/ zajął 3 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym. Uczniowie wzięli udział także w konkurencji drużynowej - 4x50m stylem dowolnym, uzyskując czas 1 min i 57 sekund, który dał zawodnikom 2 miejsce na podium.

Zobacz wszystkie zdjęcia (kliknij).

 

Autor: Natalia Wieczorkowska   
Poprawiony: środa, 30 października 2019 00:40
 
KONKURS FOTOGRAFICZNY PDF Drukuj Email
wtorek, 29 października 2019 21:49

logo_lo

Rusza kolejna edycja konkursu fotograficznego ?Las w moim obiektywie 2019 ? pory roku" ogłoszonego przez Nadleśnictwo Durowo. Temat przewodni tej edycji  to ?Wszystkie kolory jesieni".

Pismo przewodnie, ogłoszenie o konkursie, regulamin oraz oświadczenie dot. ochrony danych osobowych są dostępne w świetlicy i bibliotece szkolnej.

 

Autor: Maciej Patelski   
Poprawiony: wtorek, 29 października 2019 21:48
 
FINAŁ MISTRZOSTW POWIATU W SZACHACH DRUŻYNOWYCH PDF Drukuj Email
czwartek, 24 października 2019 23:00

logo_lo

W piątek, 18 października 2019r. w SP w Wapnie odbył się Finał Mistrzostw Powiatu w Szachach Drużynowych.

Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Anita Sydow /2C/, Zuzanna Grewling /1An/, Łukasz Jankowski /3A/ oraz Paweł Przesławski /1As/.

Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund 15-minutowych. W zawodach wzięło udział 8 drużyn z szkół podstawowych i szkół średnich. Najlepszą drużyną spośród szkół średnich okazała się drużyna I LO z Wągrowca i tym samym zapewniła sobie awans do Mistrzostw Wojewódzkich.

Serdeczne gratulacje dla naszych uczniów!

szachy19

 

Autor: Natalia Wieczorkowska   
Poprawiony: czwartek, 24 października 2019 22:18
 
IX WĄGROWIECKIE DYKTANDO - WYNIKI PDF Drukuj Email
czwartek, 24 października 2019 20:10

logo_lo

W wyniku szkolnych eliminacji do konkursu IX Wągrowieckie Dyktando zakwalifikowały się następujące osoby: Katarzyna Konwińska /2A/Filip Lewandowski /3D/Radosław Winiecki /3A/, Gabriela Nowak /2D/ oraz Karolina Hoffa /3A/.


Walka o tytuł MISTRZ ORTOGRAFII odbędzie się 30.10.2019r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Zobacz wszystkie zdjęcia (kliknij).

Autor: Małgorzata Dolata   
Poprawiony: niedziela, 03 listopada 2019 23:51
 
SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY TEATRU "KURTYNA" PDF Drukuj Email
niedziela, 20 października 2019 11:00

kurtyna_1003 października br. po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole teatr ?Kurtyna" z Krakowa. Uczniowie klas pierwszych obejrzeli spektakl pt. ?Wygrać siebie".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii (kliknij). Foto: Starostwo Powiatowe w Wągrowcu

Autor: Małgorzata Dolata   
Poprawiony: niedziela, 20 października 2019 11:47
 
IX WĄGROWIECKIE DYKTANDO PDF Drukuj Email
sobota, 19 października 2019 20:00

logo_lo

Miejska Biblioteka Publiczna w Wągrowcu organizuje IX Wągrowieckie Dyktando. Do udziału zapraszamy wszystkich uczniów, z wyjątkiem laureatów poprzednich edycji. Zainteresowane osoby proszę o zgłoszenie się do biblioteki szkolnej do wtorku (tj. 22.10.2019r.).

Zapraszamy do zmagań z polską ortografią !!!

Autor: Anita Różak   
Poprawiony: piątek, 18 października 2019 21:44
 
WSPARCIE NA STARCIE PDF Drukuj Email
piątek, 18 października 2019 20:45

logo_lo

W imieniu Fundacji WSPARCIE NA STARCIE chcemy zaproponować przeprowadzenie w szkole warsztatów dotyczących dbania o zdrowie piersi. Misją Fundacji jest budowanie w nastolatkach pełnej świadomości zdrowia swoich piersi poprzez wyrobienie zdrowych nawyków na całe życie.

Zajęcia włączają edukację z zakresu profilaktyki raka piersi i brafittingu, czyli doboru biustonosza, który ma ogromne znaczenie dla zdrowia fizycznego i mentalnego każdej kobiety.

W Polsce rak piersi jest na pierwszym miejscu wśród nowotworów u kobiet. Z danych Krajowego Rejestru Nowotworów wynika, iż co roku chorobę diagnozuje się u około 18 tys. kobiet, z czego ponad 5 tys. umiera. Dlaczego? Pierwszym powodem jest zbyt późne wykrycienowotworu. Choroba wykryta we wczesnym etapie jest niemal w 100 proc. uleczalna. Według specjalistów najlepszym sposobem na wczesne wykrycie nowotworu jest dokładne poznanie własnych piersi i comiesięczne samobadanie. Niestety poprawnie i regularnie wykonuje je jedynie 2-3 proc. kobiet.

Drugim ważnym tematem, który porusza Fundacja, jest niełatwe we współczesnym świecie inspirowanie do świadomego budowania pewności siebie wśród nastolatek. Niebagatelną rolę w tym procesie odgrywa brafitting i uświadamianie wpływu dobrze dobranego biustonosza na zdrowie fizyczne i emocjonalne. Z pomocą zaangażowanych ekspertek brafittingu, które są wolontariuszami fundacji Wsparcie na Starcie przekonuje, że biust nie musi być powodem fizycznych dolegliwości, takich jak ból pleców, karku, wad postawy czy otarć lub odparzeń ani powodem problemów natury emocjonalnej objawiających się kompleksami, niską samooceną, wycofaniem, problemami z nawiązaniem i podtrzymywaniem relacji międzyludzkich oraz rezygnacją z aktywności fizycznej.

Szczególy dotyczące warsztatów będą podane poprzez Dziennik Elektroniczny.

O działalności Fundacji dowiesz się więcej na stronie www.wsparcienastarcie.edu.pl oraz  z aktualną, już 8. edycją kampanii Dotykam=Wygrywam na www.dotykamwygrywam.pl.

Autor: Fundacja Wsparcie na Starcie   
Poprawiony: piątek, 18 października 2019 20:58
 
XII PONADPOWIATOWA OLIMPIADA EKOLOGICZNA PDF Drukuj Email
piątek, 18 października 2019 01:00

logo_lo

17 października br. odbył się etap powiatowy olimpiady ekologicznej.

Jakub Cichy /2C/ zajął II miejsce a Anita Sydow /2C/ i Maciej Kręcichwost /3C/ wyróżnienia. Informujemy, że wyżej wymienione osoby zakwalifikowały się do etapu ponadpowiatowego XII Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski , który odbędzie się 7 listopada w Pile.


Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie.

Autor: Jolanta Radziątkowska, Hanna Mantej   
Poprawiony: piątek, 18 października 2019 21:01
 
MONTE CASSINO 2019 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 października 2019 01:00

cassino_100

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w cieszącym się sporym zainteresowaniem projekcie "Cassino". 21 września 2019 piętnastoosobowa grupa pod opieką prof. Sylwii Górskiej i prof. Ilony Wrzesińskiej udała się do włoskiego miasteczka Cassino, po drodze łącząc się z grupami z Niemiec oraz Wielkiej Brytanii.

W ramach projektu młodzież odwiedziła cmentarze żołnierzy poległych w trakcie II wojny światowej. Po oddaniu hołdu zmarłym, na cmentarzu niemieckim wykonywali oni drobne prace porządkowe. Uczniowie mieli okazję zwiedzić historyczny klasztor na Monte Cassino, leżące u stóp Wezuwiusza Pompeje oraz zobaczyć wiele zabytków starożytnego Rzymu, jak Panteon, Koloseum czy Forum Romanum.

Całemu wyjazdowi towarzyszyło przesłanie "nigdy więcej wojny", dlatego w czwartek, 26.09.2019, odbyła się uroczystość, którą uczestnicy projektu przygotowywali wspólnie w ciągu poprzednich dni. Program artystyczny obejrzeli zaproszeni goście oraz mieszkańcy miasta.

Podczas wyjazdu młodzież miała okazję nie tylko podziwiać piękne widoki oraz atrakcje, ale również doskonalić swoje umiejętności językowe z rówieśnikami z Niemiec oraz Wielkiej Brytanii. Uczniowie szybko się zżyli, lecz czas szybko płynie i po tygodniu przyszedł czas rozstań. Wszyscy bogatsi o nowe doświadczenia bezpiecznie wrócili do swoich domów, a wyjazd z pewnością zostanie przez nich zapamiętany na bardzo długo.

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć w galerii.

Foto: Alicja Jendraszak

Foto: Michele di Lonardo

Autor: Anna Ewertowska /2B/   
Poprawiony: poniedziałek, 14 października 2019 12:55
 
Strona 5 z 6
Copyright © 2012-2020 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.