JAK NAUCZYĆ KOMPUTER, BY WSPOMAGAŁ NAS W PODEJMOWANIU DECYZJI? PDF Drukuj Email
środa, 20 kwietnia 2016 23:00

uam 100

Dnia 5.04.2016r. klasa 2A wraz z wychowawczynią panią mgr Ewą Narodowiec wybrała się na wycieczkę do Poznania. Uczniowie wzięli udział w wykładzie prowadzonym przez prof. dr hab. Marka Nawrockiego pt: ?Jak nauczyć komputer, by wspomagał nas w podejmowaniu decyzji?".

Wykład miał miejsce na Wydziale Matematyki I Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W jego trakcie przedstawiono, na czym polega zasada budowy komputerowego systemu uczącego się. Pokazano również jak komputer może nauczyć się klasyfikować fakty (tworzyć reguły klasyfikacji) na podstawie wcześniej znanych wydarzeń (przykładów). Niewątpliwie był to bardzo ciekawy i pouczający wykład.

Uczniowie wrócili do Wągrowca w dobrych humorach i wzbogaceni o nowe doświadczenia.

Autor: Agnieszka Grygier /2A/
Poprawiony: czwartek, 19 maja 2016 09:04