sobota,,

IV POWIATOWY KONKURS CHEMICZNY PDF Drukuj Email
czwartek, 21 marca 2013 01:10

chemia_100Uczniowie naszej szkoły nie spoczywają na laurach i chętnie startują w kolejnych konkursach!

18 marca trójka przedstawicieli 3 klasy o profilu biologiczno-chemicznym wzięła udział w zmaganiach chemicznych zorganizowanych przez ZSP nr 2 w Wągrowcu. Nasi uczniowie nie zawiedli udowadniając, że poziom nauczania przedmiotów ścisłych w I LO jest naprawdę wysoki. I miejsce zdobyła Wiktoria Suty po raz kolejny kładąc pozostałych na łopatki. III miejsce wywalczył Mateusz Polimirski. W konkursie brali udział także uczniowie z ościennych powiatów, m.in. z Rogoźna i Żnina.

Nie lada gratką dla uczestników konkursu były pokazy chemiczne ?Chemia w małej skali?. Dwójka toruńskich chemików porwała uczniów w zwariowany świat kolorowych odczynników, zabaw z ogniem, a także badania właściwości różnych substancji. Dodatkową atrakcją był fakt, iż zgromadzeni mieli okazje samodzielnie przeprowadzić niektóre reakcje.

Chemia to nie tylko nudne wzory i probówki, chemia to pasja yes

Poprawiony: wtorek, 23 kwietnia 2013 13:50