sobota,,

ILO - Minecraft

ILO-Minecraft

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

RODO (GDPR)

RODO

O szkole PDF Drukuj Email

Witamy serdecznie wszystkich odwiedzających stronę
I Liceum Ogólnokształcącego
im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu

I Liceum Ogólnokształcące w Wągrowcu, założone w 1872 roku, należy do najstarszych szkół w Wielkopolsce. W 2022 roku obchodzić będzie okrągły jubileusz 150-lecia istnienia. Jest to miejsce w pewnym sensie magiczne, gdzie historia miesza się ze współczesnością. Z tą szkołą w przeszłości związanych było wiele osobowości jak chociażby pisarz Stanisław Przybyszewski, późniejszy mistrz USA w biegu na 1000 jardów Zbigniew Orywał, czy Artur Siódmiak - srebrny i brązowy medalista mistrzostw świata w piłce ręcznej. Dzisiaj historię szkoły tworzą jej obecni uczniowie.

Każdy rok istnienia placówki przynosi nowe wydarzenia, doświadczenia oraz sukcesy. Dlatego to nasza szkoła może poszczycić się bogatym dorobkiem oraz szerokimi możliwościami. Uczniowie I LO startując w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, osiągają bardzo dobre rezultaty, a następnie, jako absolwenci dostają się na wymarzone kierunki studiów. Dobrym wynikom w nauce towarzyszą również osiągnięcia artystyczne i sportowe. Uczniowie i absolwenci I LO, wraz z nauczycielami angażują się w akcje charytatywne na rzecz osób potrzebujących w tym także swoich kolegów i koleżanek, organizując koncerty i zbiórki darów. Na uwagę zasługuje coroczny Koncert Mikołajkowy, połączony z licytacją przyniesionych, często samodzielnie wykonanych przez uczniów fantów.

Młodzież naszego liceum bierze udział w licznych projektach. Otwartość na świat, inne kultury, ludzi jest jedną z cech absolwenta I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu. Stąd liczne przedsięwzięcia skierowane na poszerzanie horyzontów i naukę języków obcych. Nasi uczniowie mają okazję brać udział w corocznych spotkaniach młodzieży w Cassino we Włoszech w ramach projektu Monte Cassino (wspólnie z młodymi ludźmi z Niemiec, Włoch i Wielkiej Brytanii). Co roku grupa licealistów bierze udział w warsztatach językowych w Wielkiej Brytanii oraz warsztatach językowych prowadzonych przez Brytyjczyków w Poznaniu. Działania te dają szerokie możliwości praktycznej nauki języków obcych, poznawania historii i kultury danych państw oraz kontaktów z rówieśnikami z tych krajów.

Liceum zapewnia wysoki poziom nauczania języków obcych. Jesteśmy jedyną szkołą w regionie, która oferuje naukę języka francuskiego. Od wielu lat funkcjonuje w szkole nauczanie języków w ramach grup międzyoddziałowych z podziałem na grupy ze względu na poziom zaawansowania i posiadane umiejętności. Dzięki temu nauka języków jest efektywniejsza.

Istotne jest także to, że I LO prowadzi jednozmianowy system nauki, co jest dużym udogodnieniem dla młodzieży zamiejscowej.

Poprawiony: czwartek, 18 marca 2021 20:51
 
Copyright © 2012-2024 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.