ILO - Minecraft

ILO-Minecraft

Najnowsza galeria

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

O szkole PDF Drukuj Email

Witamy serdecznie wszystkich odwiedzających stronę
I Liceum Ogólnokształcącego
im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.


I Liceum Ogólnokształcące w Wągrowcu, założone w 1872 roku, należy do najstarszych szkół w Wielkopolsce. Jest to miejsce w pewnym sensie magiczne, gdzie historia miesza się ze współczesnością. Jest to szkoła, z którą w przeszłości związanych było wiele osobowości jak chociażby pisarz Stanisław Przybyszewski, późniejszy mistrz USA w biegu na 1000 jardów Zbigniew Orywał, czy Artur Siódmiak - srebrny i brązowy medalista mistrzostw świata w piłce ręcznej. Dzisiaj historię szkoły tworzą jej obecni uczniowie.

W liceum na Klasztornej dzieje się bardzo wiele, każdy rok przynosi nowe wydarzenia, doświadczenia i sukcesy. Dlatego to nasza szkoła może poszczycić się bogatym dorobkiem oraz szerokimi możliwościami. Uczniowie I LO startując w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, osiągają bardzo dobre rezultaty, a następnie, jako absolwenci dostają się na wymarzone kierunki studiów. Dobrym wynikom w nauce towarzyszą również osiągnięcia artystyczne i sportowe. Uczniowie i absolwenci I LO, wraz z nauczycielami angażują się w akcje charytatywne na rzecz osób potrzebujących w tym także swoich kolegów i koleżanek, organizując specjalne koncerty i zbiórki darów. Na uwagę zasługuje coroczny Koncert Mikołajkowy, połączony z licytacją przyniesionych, często samodzielnie wykonanych przez uczniów, różnych przedmiotów czy prac.

Młodzież naszego liceum bierze udział w licznych projektach międzynarodowych takich jak: wymiany ze szkołami z Niemiec i Holandii, obozy międzynarodowe we Włoszech i Francji czy w ramach programu Comenius współpraca ze szkołami z Niemiec i Danii. Działania te dają szerokie możliwości praktycznej nauki języków obcych, poznawania historii i kultury danych państw oraz kontaktów z rówieśnikami z tych krajów.

Liceum zapewnia wysoki poziom nauczania języków obcych. Od wielu lat bowiem funkcjonuje w szkole nauczanie języków w ramach grup miedzyoddziałowych z podziałem na grupy ze względu na poziom zaawansowania i posiadane umiejętności. Dzięki temu nasi uczniowie mogą kontynuować naukę dwóch języków, a nie jednego.

Istotne jest także to, że I LO prowadzi jednozmianowy system nauki.

Poprawiony: czwartek, 18 lipca 2013 10:12
 
Copyright © 2012-2020 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.