sobota,,

"GEOGRAFIA W WIELKOPOLSCE" - KOLEJNA EDYCJA PROGRAMU W I LO PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 lutego 2014 20:15

uam 100

Już po raz drugi młodzież I Liceum Ogólnokształcącego uczestniczy w cyklu wykładów i warsztatów w ramach programu "Geografia w Wielkopolsce". Pierwsza edycja odbyła się w roku szkolnym 2010/2011 i cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Pracownicy naukowi Instytutu Geoekologii i Geoinformacji Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM wychodząc na przeciw oczekiwaniom młodzieży przygotowali i tym razem bogatą ofertę. Tematyka wykładów porusza postulowane żywo w naukach przyrodniczych wątki badań interdyscyplinarnych oraz najnowsze osiągnięcia badawcze w dziedzinie geografii.

Wykład inauguracyjny pt. "Przyroda w okresie antropocenu" wygłosił 24 lutego br. prof. UAM dr hab. Mirosław Makohonienko - archeolog, biolog, geograf, kierownik Zakładu Geologii i Paleogeografii Czwartorzędu na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM, Prezes Stowarzyszenia Archeologii Środowiskowej. W zwięzły i niezwykle syntetyczny sposób zobrazował młodzieży związki zachodzące między środowiskiem przyrodniczym a działalnością człowieka, wzajemne powiązania i interakcje w systemie człowiek - przyroda - gospodarka, a jednocześnie podkreślał wpływ środowiska na ewolucję gatunku ludzkiego. Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

W programie uczestniczą uczniowie klas pierwszych i drugich realizujących geografię w zakresie rozszerzonym jak również młodzież klas trzecich przystępujących do egzaminu maturalnego z geografii. Koordynatorem projektu jest p. Szymon Woźniak.

Już niebawem kolejne spotkanie z geografią...

Foto: Weronika Garnetz /2B/. Więcej zdjęć możesz obejrzeć tutaj.

Autor: Szymon Woźniak
Poprawiony: wtorek, 25 lutego 2014 23:23