KOLEJNA EDYCJA "PROJEKTU WARSZAWA" PDF Drukuj Email
czwartek, 16 kwietnia 2015 00:26

wawa_100

W dniach od 9 do 10 kwietnia br. odbyła się szkolna wycieczka do Warszawy. Tym razem wzięli w niej udział uczniowie z klas IIa, IIb oraz IIe. Już o godzinie dziewiątej znaleźliśmy się w Centrum Nauki Kopernik, w którym obejrzeliśmy ekspozycje z wielu dziedzin i każdy znalazł coś dla siebie łącząc naukę z zabawą. Następnie udaliśmy się grupami na zajęcia laboratoryjne: biologiczne, chemiczne, fizyczne oraz robotyczne. Budowaliśmy proste roboty, badaliśmy przewodnictwo metali, "igraliśmy" z prądem oraz badaliśmy jak działają "biologiczne żarówki". W godzinach popołudniowych zwiedziliśmy także Muzeum Historii Żydów Polskich - Polin.

Natomiast w dzień 5. rocznicy katastrofy smoleńskiej mieliśmy okazję zwiedzić Sejm RP. Tam wysłuchaliśmy krótkiego wykładu dotyczącego historii polskiego parlamentaryzmu oraz poznaliśmy strukturę funkcjonowania izby niższej. Było to połączone ze zwiedzaniem budynków sejmowych, podczas którego mogliśmy zobaczyć na żywo znanych polityków. Następnie wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy najciekawsze miejsca Warszawy: Starówkę, Rynek, Plac Zamkowy z Zamkiem Królewskim, Pałac Prezydencki oraz Pałac Kultury i Nauki. Wycieczkę zakończył pobyt w Złotych Tarasach, gdzie mieliśmy chwilę czasu dla siebie, między innymi na małe zakupy. Niestety to co dobre szybko się kończy.

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć w galerii.

Foto: Zuzanna Przybylska /2E/

Foto: Piotr Seemann